Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Paralar 2019’da Ne Kadar Olacak, 2019 Düşüş Yılı Mı Olacak?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Paralar 2019’da Ne Kadar Olacak, 2019 Düşüş Yılı Mı Olacak?
Kripto Paralar 2019’da Ne Kadar Olacak, 2019 Düşüş Yılı Mı Olacak?

© Reuters.  © Reuters.

Kripto paralar 2019 yılında ne kadar olacak, Bitcoin 2019 yılında düşecek mi? Sorularının gölgesinde 2019 yılına doğru gidiyor. Bitcoin fiyatının 2019 yılında ne kadar olacak olduğu ve kripto para birimlerinin düşüş mü yoksa yükseliş mi yaşayacak olduğu konusunda yatırımcılar henüz bir beklenti kuramıyorlar ve gelecek yıl içerisinde kripto paralar ne kadar olacak? Sorusuna asla yanıt veremiyorlar.

Bu durumda yatırımcıların ne yapması gerektiği konusunda ise kripto paralarını ellerinde tutmaya devam etmeleri ve satış yapmamaları önerisinde bulunan bazı analistler, kripto paraların gelecekte fiyatının artacak olduğunu ve yatırımcılar açısından olumlu olarak fiyatlarının yükselmesini beklediklerini belirtiyor. Analistlerin bir kısmına göre ise kripto paralar 2019 yılında tarihin en büyük düşüşlerinin daha büyüklerini yaşayacak ve fiyatları çok büyük oranda düşebilecek olduğunu iddia ediyorlar.

Bu kişilerin aksine yatırımcılar ise 2019 yılının kendileri için çok iyi geçecek olduğunu, 2019’da elde edilecek kazanç düzeyinin 2018 yılına göre çok daha fazla olacak olduğu görüşündeler. Bitcoin fiyatı 2019 yılında ne kadar olur? Diye kendilerine sorulan sorulara 20.000 dolar ve üzerinde rakam verenlerin oranı %30’u geçiyor. 2019 yılında düşüş bekleyenlerin oranı ise sürekli olarak yükselmeye başlamış düzeyde.

Kripto paraların 2018 yılında yaşadığı düşüşler yatırımcıları çok rahatsız etmiş ve kripto para sahibi olan yatırımcılar milyarlarca dolarlık Bitcoin satarak, kendi yatırımlarından kazanç elde etmenin ötesinde büyük zarar ettiklerini açıklamışlardı. Bitcoin alıp kazanç bekleyen yatırımcıları hüsrana uğratan bir yıl olan 2018, sadece ilk ay büyük bir yatırım kazancı elde edilmesine imkan sunmuş sonrasında ise sürekli düşüş eğiliminde olarak kripto para fiyatlarının gerilemesine sebep olmuştu.

Bitcoin fiyatındaki Şubat ayı ve sonrasındaki gerilemelerden sonra 2018 yılı sonunda rekor beklentileri silinmiş, yatırımcılar kazançlarının bu yıl sonunda 15.000 dolara kadar düşecek oldukları konusunda beklentiye girmişlerdi. Daha sonralarda ise kripto para sahibi olan yatırımcıların bir kısmı 6.000 dolar sonrasında 3.500 dolara kadar gerilemesinde sonra yıl sonuna kadar 1.000 dolar seviyesinin bile görülebilecek olduğunu düşünmeye başladı.

Bu yıl sonunda kripto paralar ne kadar olur? Soruları yerini son dönemde düşüşlerin ardından ”kripto paralar yıl sonunda ne kadar zarara uğratır?” sorusuna bırakmaya başlarken, yatırımcıların büyük kısmının düşüş beklentisinde olması ve bir kısmının yükseliş beklentisinde olması piyasada denge kurmaya yeterli olmayabilir. Bitcoin piyasasında milyarlarca dolarlık hacim kaybının yaşanması ve fiyatın %85 oranında düşmesi yatırımcılara zor anlar ve günler yaşatmış ve piyasada yatırımcıların zarar etmesine yol açarak, gelişmelerin olumsuz olmasına neden olmuştu.

Yıl Sonu İyi Görünmüyor
2018 yılı sonu kripto paralar için iyi görünmüyor. Yıl sonunda beklentilerin olumlu olmamaya başlaması ve düşüş oranlarındaki artışların devam edip, en yüksek zirveye çıkabilece olduğu iddiaları dolayısı ile de yeni yatırımcılar piyasaya girip girmememek konusunda kararsız kalıyorlar. Mevcut fiyatların düşebilecek olduğunu düşünenler olduğu kadar, yükselebilecek olduğunu düşünenlerin oranı da değişebiliyor.

Kripto para fiyatlarının 2018 yılı sonunda kötü, 2019 yılı ortalarına kadar nötr devam etmesi ve 2019 yılı ortalarından hemen sonra ise yükselmeye yönelik olarak fiyat artışları görebilecek olduğu iddia ediliyor. Bitcoin fiyatındaki değişimlerin nasıl olacağına bağlı olarak piyasadaki diğer kripto para birimlerinin de yatırımcılar açısından yükseliş veya düşüş yönünde olabileceği, bu yıl sonuna kadar düşüşler durmazsa yatırımcıların kayıplarının %90-91 oranlarını bulabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Bitcoin fiyatındaki değişimin zaman, hard fork ve benzeri olaylar ve diğer bir takım olaylar sonrasında ortaya çıkması mümkün. Bazen ise durduk yerde kripto para birimlerindeki fiyat değişimleri bile Bitcoin fiyatını etkileyebilir ki bu durum yatırımcılar açısından olumlu veya olumsuz olabilir. Yatırımcıların kripto paraları güncel olarak fiyatları ile takip etmeleri ve fiyat takibi yaparken kendi borsalarındaki fiyatları takip etmeleri öneriliyor.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak hazırlanmış olup, yatırım önerisi veya yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Beta içerik olarak hazırlanmış olduğundan gelecekte güncelleme görebilir*.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Paralar 2019’da Ne Kadar Olacak, 2019 Düşüş Yılı Mı Olacak? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bollinger sinyalleri geldi: Bitcoin rallisi çok yakında! Bitcoin 5.500 Doları Gördü! XRP, Yeni Bir Kripto Para Borsasında Listelendi, Fiyatlar Pek Etkilenmedi Piyasa Hacmi 220 Milyar Dolara Düştü İsveç, Dijital Para Projesi İçin Testlere Başladı Fortune 500 Şirketi Avnet, BitBay ile Anlaştı ve Bitcoin’i Ödeme Metodu Olarak Ekledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır