Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Yanlısı Bankanın Müşteri Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Yanlısı Bankanın Müşteri Sayısı Artmaya Devam Ediyor
Kripto Para Yanlısı Bankanın Müşteri Sayısı Artmaya Devam Ediyor

© Reuters.  © Reuters.

Kripto paralara verdiği destekle bilinen Silvergate Bank, 2018’in son çeyreğinde kripto paralarla ilgili yaptığı çalışmaların meyvesini almayı başardı.

Silvergate Bank, kısa bir süre önce ABD’deki finans otoritesi olan Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu‘na bir beyanat verdi. Şirketin yayınladığı bu rapor, bankanın 2018’in son çeyreğinde kayda değer miktarda kripto para müşterisiyle anlaşma yaptığını gösteriyor.

Silvergate Bank tarafından sunulan bu beyanatlar, bankanın 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle aralarında birbirinden farklı kripto para borsalarının, madencilerinin, emanetçilerinin, yatırımcılarının da bulunduğu 542 farklı kripto para müşterisine sahipti. Bu rapora baktığımızda görüyoruz ki banka, Eylül 2018 tarihine kıyasla fazladan 59 farklı kripto para müşterisine hizmet sunmaya başlamış.

Kripto paralara verdiği destekle bilinen ve sektör genelinde tanındık bankalardan biri haline gelen Silvergate Bank, kripto para müşterilerinin sayısının artacağına inanıyor. Çünkü banka yetkilileri kripto para sektörü genelinde bir büyüme yaşanacağını, hatta kripto parayı kabul eden geleneksel finans kurumlarının sayısının artacağını düşünüyorlar:

“Günümüzde toplamda 7.5 milyar dolar ile 10 milyar dolar arasında para yöneten 300’den fazla kurumsal yatırım fonu bulunuyor. Şu ana dek ilk dijital para arzlarını (ICO) saymazsak kripto para projelerine 8.3 milyar dolar para aktarıldı.”

Şirketin yayınladığı rapora baktığımızda görüyoruz ki banka; 2018’in son çeyreğinde 33 farklı şirketle ve 24 farklı yatırımcıyla anlaşarak onlara müşteri olarak hizmet sunmaya başlamış. Bu yeni müşterilerin arasında yazılım geliştiricileri, kripto para madencileri ve hizmet sağlayıcıları da bulunuyor.

Kripto Para Yanlısı Bankanın Müşteri Sayısı Artmaya Devam Ediyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Yanlısı Bankanın Müşteri Sayısı Artmaya Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin Aylık Kripto Para Derecelendirmesini Yayınladı! Bitcoin Düşüşte Bitcoin, Dolardan Çok Arandı John McAfee: BTC satın almak için en iyi zaman! Bitcoin Kâhini Brandt İki Olasılık Verdi: Ya Çöküş Ya Büyük Yükseliş Geliyor! İşyeri Sahiplerini Bekleyen/Vuran Tehlike: Bitcoin Madenciliği ABD Başkan Adayı: Blockchain Gelecekte Büyük Rol Oynayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır