Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Piyasası Isınıyor. Market Hacminde 2 Trilyon Dolar Konuşulmaya Başlandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Piyasası Isınıyor. Market Hacminde 2 Trilyon Dolar Konuşulmaya Başlandı
Kripto Para Piyasası Isınıyor. Market Hacminde 2 Trilyon Dolar Konuşulmaya Başlandı


Kripto para piyasası ısınıyor. Şu anda fiyatlar tam anlamıyla mükemmel değil. Bu, pazarın yakında toplanmayacağı anlamına gelmez. Sermaye yöneticileri, doğru şartların uygun şekillerde karşılanması halinde kripto para piyasasının iki yıl içinde 10 kat büyüyebileceği ihtimalinin göz ardı edilmemesi gerektiğine inanıyor.

Kripto Para Piyasası Isınıyor Öngörüler NelerKripto para piyasasının şu anki toplam kapitalizasyonu 200 milyar dolar civarında. Bu yıl 7 Ocak’ ta CoinMarketCap ‘in verilerine göre 818 milyar dolara ulaştığı göz önünde bulundurursak. Tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında bir değer. Ocak ayında gerçekleşen büyük çaplı düzeltme ve henüz gerçekleşmemiş bir piyasa rallisi tahminleri ayrıca piyasa oyuncularını gölgelemesine rağmen, piyasa bir toparlanma olacağı konusunda çok iyimser. Kripto para piyasası ısınıyor. En son ki yapılan piyasa öngörüleri piyasaki gelişmelere nazaran daha cesur görünüyor.

Kayıplar Telafi Edilecek miPantera Capital’in yatırım şefi Joey Krug, geçtiğimiz günlerde kripto para piyasasındaki önemli gelişmeler hakkındaki görüşlerini aktardı.

Krug’a göre piyasa, sadece Ocak ayındaki düzeltmeler sırasında kayıplarını telafi etmekle kalmadı, aynı zamanda büyük bir marjla tüm zamanların en yüksek seviyesini bile aştı. Kripto para piyasası ısınıyor. Krug’un tahminine göre bir boğa eğilimi ile piyasa toplam kapasitesi yaklaşık 209 milyar dolardan 2 trilyon dolarlık bir seviyeyi bulabilir. Krug verdiği röpörtajında şu ifadeleri kullandı:

Daha önce de bir geri tepme görebiliyorduk, ama sanırım bu sefer yaşanacak gelişmeler büyük bir sonraki boğa koşusunu yönlendiren gerçek katalizörleri olacak. Kripto para piyasası ısınıyor. Piyasa bu noktadan yaklaşık 1o kat bile büyüyebilir. Fakat Blockchain ve kripto paralar ile ilgili adaptasyon sorunu olası bir ralli öncesi ortadan kaldırılmalı.

Krug bu adaptasyon sürecine sekte vuran iki ana probleme vurgu yapıyor. Ayrıca, sayısız merkezi olmayan uygulamanın yakın zamanda yayınlanmasına rağmen, bunların çoğunun yeteri sayıda kullanıcısının olmadığını belirtti.

Nedenlerden birisi, Dolar, Euro ve Yen gibi fiatın kriptolara dönüştürülmesinin yüksek maliyeti olarak gören Krug. Diğer sebebi ölçeklenebilirlik olarak görüyor. Bu uygulamaların çoğu ölçeklenemeyeceğini, bu da tüketicilerin yüklenen işlem hızlarının aşırı derecede yavaş olduğu göz önünde bulundurulduğu anlamına geldiğini söyledi.

Ancak, Krug, bunların Önümüzdeki sene boyunca gözden geçirilebilecek problemler olduğunu ifade etti. Kripto para piyasası ısınıyor ve Pantera Capital, bu problemleri çözmeye çalışan şirket ve işletmelere yatırım yapıyor.

Krug sözlerini şöyle noktaladı.

Ama sanırım birkaç yıl içinde VISA veya Mastercard (NYSE:MA) gibi Blockchain’i de çabucak hayatımızda göreceğiz .

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Piyasası Isınıyor. Market Hacminde 2 Trilyon Dolar Konuşulmaya Başlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Borsası Bitfinex Kullanıcılarını Tether Konusunda Uyarıyor Dash, App Store’da Kabul Edildi Bitcoin’de Kazım Gücü Artıyor, Harcanan Enerji Düşüyor Dev Kripto Para Borsası Geçen Yıl 520 Milyon Dolar Gelir Elde Etti! Ünlü Analist Crypto Rand: Kripto Piyasası Net Bir Çıkış Yakaladı Fransa’daki Tobacco Shoplardan Bitcoin Almak Artık Mümkün

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır