Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Piyasası 1 Haftada 14 Milyar Dolar Kaybetti – Bitcoin 3.000 Dolar Altına Düşebilir Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Piyasası 1 Haftada 14 Milyar Dolar Kaybetti – Bitcoin 3.000 Dolar Altına Düşebilir Mi?
Kripto Para Piyasası 1 Haftada 14 Milyar Dolar Kaybetti – Bitcoin 3.000 Dolar Altına Düşebilir Mi?Geçtiğimiz 48 saat boyunca, lider kripto para birimi Bitcoin‘in fiyatı 3.400 dolar üzerinde destek elde etmeyi ve sabitlenmeyi başardı. Bitcoin, 3.400 dolar üzerinde kalmayı başarmadan önce, 7 Aralık tarihinde yılın en düşük seviyesi olan 3.210 dolara kadar gerilemişti ki daha sonra küçük bir ivme ile 3.500 doların üzerine kadar çıktı.

Haftalık grafiğe bakacak olursak, Bitcoin 3.210 dolardan 3.400 dolara kadar %6 civarında bir yükseliş elde etti ancak kripto para piyasası toplamda 14 milyar dolar kaybetti. Bunun en büyük sebeplerinden birisi, Bitcoin değer kazanırken neredeyse bütün ERC20 tokenlerinin ve bir çok önemli alt koin’in değer kaybetmesi oldu.

Ethereum fiyatı da Bitcoin’e benzer ölçüde artış yaşadı ve 83 dolara kadar inen ETH, 90 dolar üzerine kendisini attı. Bitcoin Cash ise basın saatine göre %6’lık bir düşüşle Bitcoin SV tarafından geçilmeye oldukça yakın.

Büyük Bitcoin Satın Alma Duvarı
Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu‘ya göre, itibari para – kripto para borsalarındaki ‘alım duvarı’ – özellikle Coinbase ve Bitstamp kripto para borsalarında geçtiğimiz haftalarda inanılmaz yükselişe geçti. Uzmana göre söz konusu alım veya satım duvarları her zaman doğru olmasa ve bazen sırf insanları kandırmak için açılsa bile, bu küçük bir grup yatırımcının dipten Bitcoin toplamaya başladığı anlamına da gelebilir.

Zhu’ya göre Bitcoin 3.300 dolar altına bir daha inerse 3.000 dolara kadar gerilemesi olası ancak 3.300 dolarda yaşanan alım baskısı bunu engelleyebilecek güçte. Bitcoin’in günlük ticari hacmi de 3.200 dolar civarlarına düştüğünde 6.5 milyar dolara kadar çıkmıştı ki bu da olağan dışı bir şeylerin olduğunun göstergelerinden sadece birisi.

Kripto Para Piyasası 1 Haftada 14 Milyar Dolar Kaybetti – Bitcoin 3.000 Dolar Altına Düşebilir Mi? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Piyasası 1 Haftada 14 Milyar Dolar Kaybetti – Bitcoin 3.000 Dolar Altına Düşebilir Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uzman Görüşü: Ripple (XRP), Yakında Tüm Piyasaya Bir Boğa Şenliği Yaşatabilir! Flaş kripto para haberleri: Bitcoin, XRP, Ethereum, TRON, Litecoin, Stellar, IOTA hakkında son gelişmeler Morgan Creek’in Blockchain ve Kripto Para Yatırımı Odaklı Fonu, 40 Milyon Dolar Sermaye Topladı! Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in Blockchain vurgusu Bitcoin farkındalığını artırdı Binance’den Kredi Kartı Hamlesi! Mike Novogratz: Bitcoin 7-10 Bin Dolar Arası Gidecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır