Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Cüzdanı Abra’dan Yeni Adım: Avrupa Vatandaşları Doğrudan Para Aktarabilecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Cüzdanı Abra’dan Yeni Adım: Avrupa Vatandaşları Doğrudan Para Aktarabilecek
Kripto Para Cüzdanı Abra’dan Yeni Adım: Avrupa Vatandaşları Doğrudan Para Aktarabilecek

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para cüzdanı ve borsası olarak hizmet sunan Abra, kullanıcılarına para yatırabilecekleri yepyeni bir kanal sunuyor: Avrupa merkezli bankalar.

Avrupa Tek Ödeme Alanı (SEPA) kapsamında veya genel olarak Avrupa Birliği vatandaşı olan kişiler artık Abra’ya doğrudan euro veya yerel para birimleri üzerinden para aktarımı yapabilecekler. Bunun karşılığında Abra’ya euro aktaran AB vatandaşlarının dijital cüzdanlarına doğrudan Bitcoin aktarılacak.

Kullanıcılar daha sonra ellerindeki bu Bitcoinleri Abra’nın desteklediği diğer kripto paralara dönüştürebilecekler. Şu anda ADA, BAT (LON:BATS) ve TRX gibi koinleri de destekleyen Abra, toplamda 25 farklı kripto para için destek sunuyor.

İzlanda, Norveç, İsviçre, Lihtenştayn, Monako ve San Marino gibi ülkeler de dahli olmak üzere genel olarak Avrupa Birliği sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar, SEPA standartları sayesinde bankalar aracılığıyla doğrudan sınır ötesi işlem gerçekleştirebiliyorlar.

Abra CEO’su Bill Barhydt tarafından yapılan açıklamalara göre şirket, Avrupa bankalarıyla işbirliği yapabilmek için ödeme işleyicilerden Coinify ile ortak çalışmaya başladı. Barhydt:

“Abra olarak farklı bölgelerde yasal olarak düzenlenmiş olan borsalarla işbirliği yapıyoruz. Bu borsalar müşterilerimizin kişisel bilgilerini alarak yatırılan ve çekilen paraları veya Bitcoin satın alımlarını işlemden geçiriyorlar. Abra olarak işlemlerimizi SEPA aracılığıyla Avrupa bankalarına entegre edebilmek için Avrupa’daki ilk ortağımız olan Coinify ile çalışıyoruz. Avrupa’daki kullanıcılar artık Avrupa’daki banka hesaplarından SEPA aracılığıyla doğrudan Abra’nın borsa ortaklarına para aktarabilecekler ve karşılığında yatırdıkları paraya denk gelecek miktarda Bitcoin alacaklar.”

The post Kripto Para Cüzdanı Abra’dan Yeni Adım: Avrupa Vatandaşları Doğrudan Para Aktarabilecek appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Cüzdanı Abra’dan Yeni Adım: Avrupa Vatandaşları Doğrudan Para Aktarabilecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance CEO’suna Göre Bu Gelişme Piyasayı Harekete Geçirecek! Nicholas Merten: Kripto paralar 10 yıl içinde gerçek paraların yerini alabilir Epic Games Kurucusu: Fortnite’ın Monero Kabul Etmesi Kazara Oldu Ünlü Danışmanlık Şirketinin CEO’su: Bitcoin Harika Bir Teknoloji Bitcoin Kâhini Brandt İki Olasılık Verdi: Ya Çöküş Ya Büyük Yükseliş Geliyor! Kripto Para Madenciliği ABD’deki Siyasi Seçimlere Destek Olmak İçin Kullanılabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır