Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Cüzdanı Abra’dan Yeni Adım: Avrupa Vatandaşları Doğrudan Para Aktarabilecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Cüzdanı Abra’dan Yeni Adım: Avrupa Vatandaşları Doğrudan Para Aktarabilecek
Kripto Para Cüzdanı Abra’dan Yeni Adım: Avrupa Vatandaşları Doğrudan Para Aktarabilecek

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para cüzdanı ve borsası olarak hizmet sunan Abra, kullanıcılarına para yatırabilecekleri yepyeni bir kanal sunuyor: Avrupa merkezli bankalar.

Avrupa Tek Ödeme Alanı (SEPA) kapsamında veya genel olarak Avrupa Birliği vatandaşı olan kişiler artık Abra’ya doğrudan euro veya yerel para birimleri üzerinden para aktarımı yapabilecekler. Bunun karşılığında Abra’ya euro aktaran AB vatandaşlarının dijital cüzdanlarına doğrudan Bitcoin aktarılacak.

Kullanıcılar daha sonra ellerindeki bu Bitcoinleri Abra’nın desteklediği diğer kripto paralara dönüştürebilecekler. Şu anda ADA, BAT (LON:BATS) ve TRX gibi koinleri de destekleyen Abra, toplamda 25 farklı kripto para için destek sunuyor.

İzlanda, Norveç, İsviçre, Lihtenştayn, Monako ve San Marino gibi ülkeler de dahli olmak üzere genel olarak Avrupa Birliği sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar, SEPA standartları sayesinde bankalar aracılığıyla doğrudan sınır ötesi işlem gerçekleştirebiliyorlar.

Abra CEO’su Bill Barhydt tarafından yapılan açıklamalara göre şirket, Avrupa bankalarıyla işbirliği yapabilmek için ödeme işleyicilerden Coinify ile ortak çalışmaya başladı. Barhydt:

“Abra olarak farklı bölgelerde yasal olarak düzenlenmiş olan borsalarla işbirliği yapıyoruz. Bu borsalar müşterilerimizin kişisel bilgilerini alarak yatırılan ve çekilen paraları veya Bitcoin satın alımlarını işlemden geçiriyorlar. Abra olarak işlemlerimizi SEPA aracılığıyla Avrupa bankalarına entegre edebilmek için Avrupa’daki ilk ortağımız olan Coinify ile çalışıyoruz. Avrupa’daki kullanıcılar artık Avrupa’daki banka hesaplarından SEPA aracılığıyla doğrudan Abra’nın borsa ortaklarına para aktarabilecekler ve karşılığında yatırdıkları paraya denk gelecek miktarda Bitcoin alacaklar.”

The post Kripto Para Cüzdanı Abra’dan Yeni Adım: Avrupa Vatandaşları Doğrudan Para Aktarabilecek appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Cüzdanı Abra’dan Yeni Adım: Avrupa Vatandaşları Doğrudan Para Aktarabilecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitfinex, OKEx ve Bitfinex Gibi Borsalar, Blockstream’in Yeni Hizmetine Akın Etti! ABD Hazine Bakanlığı, birçok Bitcoin adresi ile bir Litecoin adresini kara listeye aldı Çılgın iddia: ”Bitcoin 100.000 dolar olasılığı kesin ancak 400.000 dolar seviyesi zaman alacak.” Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Düşüyor: Altcoin Satışları Artacak Mı? Politik gerilime dikkat çeken Kelly: 2019, Bitcoin için 2018’den iyi olacak Kanada Polisi, ICO Dolandırıcılarının Hesaplarına El Koydu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır