Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Borsalarının %87’sinin Hacimleri Gerçeği Yansıtmıyor Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Borsalarının %87’sinin Hacimleri Gerçeği Yansıtmıyor Olabilir
Kripto Para Borsalarının %87’sinin Hacimleri Gerçeği Yansıtmıyor Olabilir

© Reuters.  © Reuters.

Analiz firması The Tie tarafından yapılan araştırmaya göre, kripto para borsalarının yüzde 90’ının hacimleri gerçeği yansıtmıyor olabilir.

97 borsadan toplanan hacim bilgilerini ele alan araştırmacılar, kullanıcılardan geldiği iddia edilen hacmin büyük çoğunluğunun aslında bulunmadığını tespit etti. Araştırma kapsamında hacim bilgisi değerlendirilen borsalar arasında Binance ve Kraken gibi iyi bilinen ve pek bilinmeyen borsalar yer alıyor.

The Tie, “97 borsanın %87’sinin hacminin potansiyel olarak şüpheli olduğunu ve borsaların %75’inin şüpheli etkinlikte bulunduğunu tahmin ediyoruz.” diyor. Buna ek olarak, “CoinbasePro, Gemini, Poloniex, Binance ve Kraken’in ziyaretçi başına hacim ortalaması alındığında en büyük 100 borsanın gerçek hacminin günlük 2,1 milyar dolara eşit olması gerekiyor. Şu anda bu rakam 15,9 milyar dolar seviyelerinde.” açıklaması yer alıyor.

Mart 2018’de yayınlanan benzer bir rapor da borsalardan gelen hacim bilgilerinin gerçeği yansıtmadığını ortaya koyuyordu.

Binance CEO’su: “Borsaların Hacimleri Neden Sahte Olsun?”
Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), tartışmalara neden olan CoinMarketCap’i ele aldı. The Tie’nın raporundan sonra Twitter’dan “Borsaların hacimleri neden sahte olsun?” sorusunu sordu ve şunu yazdı:

CoinMarketCap (CMC), sektörümüzün en yüksek trafikli web sitesi ve tüm borsalar için en büyük yönlendirici. CMC’nin en üst sıralarında yer almak yeni kullanıcılar edinmek için avantaj sağlıyor. Ancak yanlı kullanıcılar güvenilirliği tahrip ediyor.

Zhang, geçtiğimiz yıl Aralık ayında CoinMarketCap ile ilgili benzer iddialara yine benzer şekilde cevap vermiş ve ilk 25 Bitcoin (BTC) işlem çiftine dikkat çekmişti.

The post Kripto Para Borsalarının %87’sinin Hacimleri Gerçeği Yansıtmıyor Olabilir appeared first on Coinkolik.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Borsalarının %87’sinin Hacimleri Gerçeği Yansıtmıyor Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Merakla Beklenen BitTorrent Projesinden Tron Hamlesi Bitcoin Yatırım Planı! Kriptoparanızı Miras Bırakabilecek misiniz? Kripto Para Piyasası Yeşil Bir Tablo Çizmeye Başladı – Bitcoin 3.500 Dolar Üzerine Çıkabilecek Mi? HSBC, Dolar/TL Krizinde Bir Günde 120 Milyon Dolar Kazandı Bitcoin’e Güven Bitcoin Cash’ten Daha Fazla Azaldı EOS 11% oranında geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır