Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Borsaları Güvenlik Konusunda Yetersiz Kalıyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Borsaları Güvenlik Konusunda Yetersiz Kalıyorlar
Kripto Para Borsaları Güvenlik Konusunda Yetersiz KalıyorlarKripto para borsalarının güvenlik seviyeleriyle ilgili yapılan bir araştırmaya göre pek çok borsa güvenlik konusunda sorun yaşıyor.

Kripto para analizlerinin yapıldığı IcoRating.com adlı site tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre kripto para borsalarının ciddi bir kısmı güvenlik konusunda yetersiz kalıyor.

Kripto para borsalarının güvenlik konusunda A+’dan C-‘ye kadar yayılacak şekilde puanlayan IcoRating, çok az borsanın “üst seviye” güvenliğe sahip olduğunu fark etti.

Site tarafından araştırılan borsaların hiçbir A+ almayı başaramazken yalnızca iki borsa A, on dokuz borsa ise A- alabildi.

Bu güvenlik araştırmasının sonucuna göre sektörün en başarılı borsaları arasında Kraken, Cobinhood, Poloniex, BitMEX ve Bitfinex geliyor. Coinbase Pro listede dokuzuncu sırayı alırken HitBTC on üçüncü sıraya yerleşti.

Kripto para sektörünün önde gelen borsalarından olan Binance ise listenin 34. sırasında yer alıyor. Kullanıcıları şaşırtan bir diğer isim ise listede 84. sıraya yerleşen Gemini oldu.

Sıralama Ölçütleri

IcoRating, kripto para borsalarının güvenlik seviyelerini araştırabilmek için birkaç farklı ölçütten yararlandı. Bunların arasında kullanıcı güvenliği, sunucu ve kayıt güvenliği, web güvenliği, DoS güvenliği gibi kriterler var.

IcoRating’in yanı sıra CryptoCompare de kısa süre önce kripto para borsalarıyla ilgili bir araştırma yaptı. CryptoCompare’in araştırmasına göre sektördeki 130 büyük çaplı borsanın yalnızca üçte biri, kullanıcıların paralarını offline cüzdanlarda tutuyor.

CryptoCompare’in araştırmasında ön plana çıkan bir diğer nokta ise listedeki borsaların yüzde 9’unun önceden hack saldırısına uğramış olması.

Kripto Para Borsaları Güvenlik Konusunda Yetersiz Kalıyorlar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Borsaları Güvenlik Konusunda Yetersiz Kalıyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’deki Kongre Temsilcisi Kripto Paralara Özel Bir Düzenleme Hazırlıyor Facebook Coin, Kripto Para Borsalarında Listelenmeye Hazırlanıyor Ünlü Bitcoin yatırımcısından itiraf: 3 milyon dolar kaybettim Britanya’nın İki Dev Bankası, Blockchain Aracılı Gayrimenkul Alım Denemesine Katıldı! Nasdaq Kripto Piyasaları İçin Yeni Bir Endeks Listeledi Binance’de Planlı Bakım Çalışması

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır