Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kraken, 2FA’yı Zorunlu Kıldı ve Yeni Bir Güvenlik Labarotuvarı Açtı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kraken, 2FA’yı Zorunlu Kıldı ve Yeni Bir Güvenlik Labarotuvarı Açtı
Kraken, 2FA’yı Zorunlu Kıldı ve Yeni Bir Güvenlik Labarotuvarı Açtı

© Reuters.  © Reuters.

Dünyanın en fazla tanınan ve kullanılan kripto para borsaları arasında gösterilen Kraken, yeni bir güvenlik politikası yayınladı. Buna göre, bundan sonra borsadaki hesaplara girişlerde çift faktörlü doğrulama (2FA) zorunlu hale gelecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan borsanın güvenlik biriminin başındaki isim Nick Percoco, Amerika merkezli borsanın bundan sonraki dönemde 2FA’yı zorunlu hale getirdiğini ifade ederken, aynı zamanda güvenlik sistemleri üzerine çalışmak ve verimi arttırmak için bir de güvenlik labarotuarı açtıklarını duyurdu.

Kraken, 2FA doğrulama için müşterilere de iki opsiyon sundu. Borsa, bundan sonraki süreçte 2FA kaynağı olarak Google (NASDAQ:GOOGL) Authenticator ve Yubi Key’i kabul edeceğini deklare etti.

Borsa, aynı zamanda bir güvenlik vizyonu da oluştururken, bu da kamu oyu ile paylaşıldı. Buna göre, Kraken 2020 ve sonrasını da kapsayacak şekilde, güvenlik alanında yeniden yapılanmaya gidecek. Bu yol haritası her ne kadar resmi olarak açıklanmasa da, Percoco verdiği demeçte, zamanı geldiğinde gereken güncellemelerin kamu oyu ile paylaşılacağının da müjdesini verdi.

Yeni açılacak olan ve Kraken Security Labs adı verilecek merkez ile ilgili de birkaç detay göze çarpıyor. Bundan sonraki dönemde bu merkezin borsanın ve sunulan ürünlerin güvenlik kalitesini arttırmayaçalışacağı ve üçüncü parti ürünlere karşı sistemi daha güvenlikli hale getireceğinin de altı çizildi.

Ekip aynı zamanda ne yaptığı ile ilgili olarak da kamu oyuna şeffaf bir yaklaşım içinde olacak.

Kraken, 2FA’yı Zorunlu Kıldı ve Yeni Bir Güvenlik Labarotuvarı Açtı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kraken, 2FA’yı Zorunlu Kıldı ve Yeni Bir Güvenlik Labarotuvarı Açtı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Yetkilisi: Bankalar Dijital Paralardan Faydalanmaya Başlayacaklar Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan Büyük Gaf! Ripple topluluğu Dogecoin kurucusunu canından bezdirdi. O da çözümü… QuadrigaCX Yanlışlıkla Ölü CEO’nun Adresine 500.000 Dolarlık BTC Gönderdi! Justin Sun TRON Yatırımcılarını Fena Halde Yanıltıyor! G. Kore Merkez Bankası Dijital Paralar Hakkında Bir Rapor Yayınladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır