Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kore Maliye Bakanı Kripto Borsalarıyla Çalışan Bankaları Onayladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kore Maliye Bakanı Kripto Borsalarıyla Çalışan Bankaları Onayladı
Kore Maliye Bakanı Kripto Borsalarıyla Çalışan Bankaları Onayladı

© Reuters.  Kore Maliye Bakanı Kripto Borsalarıyla Çalışan Bankaları Onayladı© Reuters. Kore Maliye Bakanı Kripto Borsalarıyla Çalışan Bankaları Onayladı

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC)’nun komiseri olan Choi Jong-Ku, bankaların sanal banka hesaplarını, yerel kripto para birimi borsalarıyla aralarındaki uyum ve güvenlikle ilgili herhangi bir sorun olmadığını doğruladı.

Güney Kore hükümeti tarafından, devletin tüm hükümet kurumlarının ve komisyon üyelerinin ilerlemesini değerlendirmek üzere yürüttüğü devlet işleri denetiminde, Choi, kripto-para birimi ticaret platformlarının Müşterini Tanıma (KYC) ve Para Aklama Önlemleriyle iyi bir şekilde donatıldığının altını çizdi. AML sistemleri ve dijital varlık platformları, ülkenin ticari finans kurumlarından bankacılık hizmetleri alabilecek.

Kore Maliye Bakanı şu açıklamayı yaptı;

“Bankaların sanal banka hesaplarının kripto paralar ile alışverişinde herhangi bir sorunu bulunmamaktadır. Dijital varlık alım satım platformlarının KYC ve AML sistemlerine sahip olması durumunda, sanal banka hesaplarının borsalara verilmesinde sorun yoktur ”

Güney Kore’de kripto para borsaları, Güney Koreli kullanıcıların para kazanmalarını ve çekmelerini sağlayan sanal banka hesapları adı verilen benzersiz bir sistem kullanıyor. Böylece kullanıcılar KRW‘yi borsalarda güvenle tutabilmekteler.

Kripto Yatırımcıları İyimser

Güney Kore hükümeti, 2018’in başlarında, bankaların dijital varlıkları kullanarak kara para aklama olasılığını ortadan kaldırmak için, bankaların kripto para borsalarıyla çalışmalarını engellemek için harekete geçmişti.

Güney Kore’de bir yıldan uzun bir süredir kripto değişimi ile çalışan büyük bir ticari banka olan Nonghyup, yerel borsalara hizmet vermeye devam ederken, 2018’in ortalarında Nonghyup bile, hizmetlerini Bithumb ve diğer büyük kripto-para exchange işlemlerine son vermek için baskı altında kalmıştı.

Komisyon üyesi Choi’nin yaptığı kamuya açık açıklamada, hükümetin ve yerel finans otoritelerinin kripto para borsalarına yönelik tutumları açıklandı ve önümüzdeki yıllarda yerel dijital varlık alım satım platformları artık Güney Kore’deki büyük finans kurumlarının bankacılık hizmetlerinden yoksun kalmayacak.

Yerel pazarda hem küçük, orta büyüklükte hem de büyük kripto borsalarını temsil eden Güney Kore Blok Zincirleme Birliği, FSC’nin yeni duruşuna yönelik iyimserliğini dile getirdi.

FSC’nin ve yerel finans otoritelerinin güvenlik ihlallerine yönelik endişeleri göz önüne alındığında, Güney Kore Blockchain Derneği ve ülkenin en büyük kripto para borsaları, yatırımcı fonlarını korumak için sigorta alma sürecini başlattı.

Bithumb, Upbit, Gopax, Korbit, Coinone ve diğer büyük kripto para borsaları da yakın zamanda Güney Kore hükümeti tarafından yeterli güvenlik önlemleri ve iç yönetim sistemlerine sahip oldukları için onaylandı.

Ağustos ayında Bilim ve Bilişim Bakanlığı’nın güvenlik analistleri yerel yayınlara UPbit, Bithumb, Korbit, Coinnest, Coinlink, Coinone, Coinplug ve Huobi‘nin sağlam bir güvenlik ve iç yönetim sistemlerine sahip olduklarını söylediler.

Güney Kore Kripto Borsası Altyapısı Hızlı Bir Şekilde Güçleniyor

Bu hafta, ülkenin en büyük ikinci kripto para birimi değişimi olan Bithumb, Nonghyup bankası dışındaki tüm bankacılık seçeneklerini elimine etti.

Bithumb’un ani kararıyla kafası karışan yatırımcılar, ülkenin en büyük ikinci ticari bankalarından Shinhan tarafından finanse edilen Gopax gibi yeni kripto borsalarına yöneldi.

Gopax, muhtemelen Shinhan’ın yardımından dolayı, Kakao ve Dunamu’nun Upbit ile birlikte Güney Kore’deki tüm yerel bankalar için para yatırma ve para çekme işlemlerini destekliyor.

Güney Kore’nin kripto değişim pazarındaki rekabet, Upbit, Gopax, Coinone ve Korbit gibi önemli oyuncularla daha fazla pazar payı kazanarak, yatırımcılara çeşitli alternatif seçenekler sunarak artıyor.

Kore Maliye Bakanı Kripto Borsalarıyla Çalışan Bankaları Onayladı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kore Maliye Bakanı Kripto Borsalarıyla Çalışan Bankaları Onayladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni fiyatlarla Bitcoin madenciliği kârlı hale geldi mi? Bitcoin yön belirleme açısından kritik bir seviyede Bitcoin’deki (BTC) Sakinliğin Nedeni Ne? Bitcoin Madenciliğinin Yüzde 74’ü Yenilenebilir Enerji ile Yapılıyor Yıllara Göre Ortalama Bitcoin Fiyatı Yatırım Riski En Az Olan Kripto Paralar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır