Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

KodakOne’ın Blockchain Beta Testi, İçerik Tescili Üzerinden 1 Milyon Dolar Kazandı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » KodakOne’ın Blockchain Beta Testi, İçerik Tescili Üzerinden 1 Milyon Dolar Kazandı!
KodakOne’ın Blockchain Beta Testi, İçerik Tescili Üzerinden 1 Milyon Dolar Kazandı!Fotoğraf endüstrisi devi Kodak’ın arkasındaki olduğu blockchain tabanlı görüntü hakları ve tescil platformu KodakONE, yeni yaptığı bir duyuruda görüntü lisansları ve tescilleri üzerinden platformun beta test aşamasında bile 1 milyon dolar kazandıklarını duyurdu. Söz konusu haber 8 Ocak tarihinde Breaker Mag tarafından yayınlandı.

KodakONE temel olarak görüntülerin ve fotoğrafların blockchain tabanlı tescillenmesini, korunmasını, parasallaştırılmasını ve dağıtımını amaçlıyor. Proje Eastman Kodak şirketinin kendisi tarafından yürütülmese de, endüstri devi söz konusu platformu kendi lisanslı markası olarak duyurmuştu.

Kodak ilk olarak o tarihlerde ismi Wenn Digital olan şirket ile ortaklık imzaladığını duyurduğunda, şirketin hisseleri ciddi bir yükseliş elde etmiş ve 13.25 dolara çıkmıştı ve Kodak sırf bu hamle yüzünden zamanın eleştirmenleri tarafından ICO ve blockchain furyasına katılmak ve bundan kazanç elde etmeye çalışmakla suçlanmıştı.

KodakOne geçtiğimiz Ekim ayında platformun beta aşamasını piyasaya sürmüş ve akıllı bir görsel tanımlama teknolojisi ve arama robotu kullanarak, görseller üzerinde hak sahibi olan kişilerin kendi eserlerini takip etmesini ve eser hırsızlığını tespit etmesini sağlamıştı. Kullanılan yapay zeka teknolojisi görsellerin verilerini zenginleştirerek, benzer kayıtlı görseller arasından seçim yapabiliyor ve bu sayede görselin lisanslı olup olmadığını anlayabiliyor . Platform bunun yanı sıra görsellerin hak sahiplerinin geçmişe dönük olarak da eserlerinin izinsiz kullanılıp kullanılmadığını takip etmelerini ve bu sayede platformdan önceki eser hırsızlıklarının bulunmasını da kolaylaştırmakta.

KodakOne kurucu ortağı Cam Chell’e göre, PLP platformunun beta sürecinde elde ettiği 1 milyon doların 400.000 doları firmanın kendisine gelir olarak aktarılacak ve geri kalan 600.000 içerik sahiplerine gönderilecek.

KodakOne’ın Blockchain Beta Testi, İçerik Tescili Üzerinden 1 Milyon Dolar Kazandı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

KodakOne’ın Blockchain Beta Testi, İçerik Tescili Üzerinden 1 Milyon Dolar Kazandı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dogecoin’in Fiyatı Ekim Ayında Yüzde 36 Civarında Düşüş Yaşadı Kripto para piyasası kısa sürede yüzde 30 arttı bu durum sürdürülebilir mi? Güney Kore Posta Servisi, Goldman Sachs’tan Kripto ‘Uzmanları’ İle Buluşacak Yükselişin liderliğini altcoinler alıyor – Görünüm pozitif İran Bitcoin’i Yasakladı! E-İmza’da Blockchain Dönemi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır