Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kara Pazar: Kripto piyasalarında gündem raporu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kara Pazar: Kripto piyasalarında gündem raporu
Kara Pazar: Kripto piyasalarında gündem raporu


Bugün kripto para dünyası için kara pazar oldu. Üçüncü satış dalgası dün başladı ve şiddeti düşmeden bu hafta sonu da devam ediyor.

Kara PazarToplam piyasa değeri, son 24 saat içinde 23 milyar dolar daha düşerek 120 milyar doların altına çakıldı. Bitcoin, tahmim edilen 3,000 dolar yakınlarındaki dibe doğru keskin bir şekilde düştü. Yüzde 15’ten fazla değer kaybederek 3,600 dolar seviyelerine kadar düştü. BTC, Ağustos 2017’deki fiyatlara geri geldi ama bu sefer yanlış tarafa doğru gidiyor. BTC fiyatının, daha da fazla düşmesi bekleniyor. Kasım ayının başından beri Bitcoin, yılın en büyük elden çıkarma işlemlerini gördü yüzde 43 kadar çok büyük bir düşüş gördü.

Ethereum, bugün daha büyük problem yaşadı ve yüzde 15 kadar düşerek 100 doların hemen üstünü gördü. Bu fiyat, son 18 ayın en düşük değeri ve geçen yılkı ICO sıçramasından önceki seviyelere karşı geliyor. Şu an korkulan, ETH tutan ICO projelerinin satış yaparak bu çöküşü ateşlemesi ve fiyatın daha da düşmesidir.

Diğer kripto paralar da büyük darbeler aldı ve yavaşça ölüyorlar. Bu sabah Asya seansları sırasında en çok kaybeden ilk 10 kripto para şöyle: Stellar, yüzde 23 düşerek 0.15 doların altına indi. Bitcoin Cash ve Cardano, yüde 19 kayıpla çok geride değil. Her iki kripto parada yılın en düşük seviyesine indi. Çöküş devam ederken Tether, 0.98 dolardan yukarı çıkamıyor.

Asıl problem, Iota, Zcash ve Tezos’da görülüyor. Bu kripto paralar bugün yüzde 20’den fazla düşüş yaşadı. Tron, Nem ve Neo, yılın en düşük seviyelerinden uzak değil. Şu anda yeşil görünen kripto paralar sadece bir avuç dolusu stabil kripto paralar. Yazım sırasında ilk 100 kripto para içinde en çok düşen kripto para yüzde 35 ile Japonların Monacoin’i oldu.


Toplam piyasa değeri, saatler önce 118 milyar doları vurarak yılın başka bir en düşük seviyesine düştü. Son 24 saatte toplam piyasa değeri, yüzde 16 düşerek 23 milyar dolar değer kaybetti. Kripto paraların en kötü yılında bu ay toplam piyasa değeri, 90 milyar doların veya yüzde 43’ün üzerinde değer kaybetti.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kara Pazar: Kripto piyasalarında gündem raporu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Civic Platformu, Apple Eski Çalışanı ile Anlaştı Kripto Para Piyasası Bir Anda Kızıla Büründü – Sebep Bitfinex Mi? Bitcoin, ETH, XRP Sakin; Tim Draper Destekli Altcoinse Boğa Koşusunda! Litecoin 11% oranında geriledi XRP Geçen Ay Yaşanan Yükselişinin Yüzde 68’ini Geri Verdi – Haftalık Düşüş Yüzde 20 Oranında Hukuk Firması Kripto Para Dolandırıcısına Dava Açtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır