Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kanada’daki Bitcoin Yatırım Fonu Resmi Onay Almayı Başardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kanada’daki Bitcoin Yatırım Fonu Resmi Onay Almayı Başardı
Kanada’daki Bitcoin Yatırım Fonu Resmi Onay Almayı Başardı

© Reuters.  © Reuters.

Kanada merkezli bir kripto para şirketi olan First Block Capital, Bitcoin Trust adı altında yeni bir tröst hizmeti sunmaya başladı ve şirketin bu hizmeti Kanada’da resmen ‘yatırım fonu’ olarak tanımlanıyor. Bu da kullanıcılara Vergiden Muaf Birikim Hesabı (TFSA) gibi kayıtlı hesaplara para koyma imkanı tanıyor.

Piyasayı Basitleştirme

First Block’un Ceo2su olan Sean Clark, kripto paralara doğrudan yatırım yapma sürecinin bir hayli karmaşık olduğunu düşünüyor. First Block da bu yüzden insanları bu ‘karmaşık’ süreçten kurtarıyor ve çok daha basit bir şekilde yatırım yapma imkanı tanıyor.

Şirketin oluşturduğu bu yeni yatırım fonuna NEO Connect üzerinden ulaşmak mümkün. Kullanıcılar platforma girip ‘satın al’ emrini verdikleri zaman fazladan herhangi bir teklif yapmadan gün sonunda satın alım işlemini gerçekleştirebiliyorlar.

İnsanlar bu yatırım fonu sayesinde gerçekten Bitcoin almıyor olmalarına rağmen Bitcoin yatırımı yapmış olacaklar. Bu da kurumsal yatırımcıların ilgisini çekebilecek bir hizmet.

First Block, oluşturduğu bu yeni yatırım fonu için Britanya Kolombiyası Menkul Kıymet Komisyonu ve Ontario Menkul Kıymet Komisyonu’ndan gerekli izinleri almayı başardı. Böylece bu yatırım fonu, Kanada’da resmen onaylanmayı başaran ilk Bitcoin fonu oldu.

Şirket, fonu erişime açmadan önce şu ana kadar çalıştığı aracılarla ve borsalarla iletişime geçmeye başladı. First Block ile işbirliği yapan aracılar, gerekli tüm aktarımların yapılmasını sağlayacaklar ve fon nihayet açılmaya hazır olacak.

Kanada’daki Bitcoin Yatırım Fonu Resmi Onay Almayı Başardı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kanada’daki Bitcoin Yatırım Fonu Resmi Onay Almayı Başardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

‘Merkeziyetsiz’ Borsa IDEX, Tam KYC Protokolüne Geçiş Yapıyor Müşterilerine Bitcoin’i yasaklayan finans devinden dijital dolar 3.25 Milyar Dolarlık Bitcoin Transfer Edildi! Tim Draper: Bakkt’ın Bitcoin (BTC) Fiyatına Etkisi Sınırlı Olacak. Çünkü… Zilliqa’da (ZIL) yıl sonuna kadar çok önemli gelişmeler var Bitcoin Aranma Hacmi, Bu 5 Ülkede Zirvede

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır