Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kanada Vergi Dairesi Kripto Para Yatırımcılarını Araştırıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kanada Vergi Dairesi Kripto Para Yatırımcılarını Araştırıyor
Kanada Vergi Dairesi Kripto Para Yatırımcılarını Araştırıyor

Kanada Vergi Dairesi Kripto Para Yatırımcılarını AraştırıyorKanada Vergi Dairesi Kripto Para Yatırımcılarını Araştırıyor

Kanada Vergi Dairesi, ülkede Bitcoin gibi kripto para yatırım yapmış vatandaşları araştırmaya başladı.

Forbes tarafından yapılan habere göre Kanada Vergi Dairesi geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde kripto para piyasasında faaliyet göstermiş vatandaşlar hakkında bilgi edinmek istiyor. Kanada Vergi Dairesi, vatandaşlardan bilgi alabilmek için içerisinde 54 farklı soru barındıran 14 sayfalık bir rapor hazırladı.

Kanada Vergi Dairesi, vatandaşlara yaptıkları kripto para yatırımı hakkında birbirinden farklı sorular soruyorlar. Bunların arasında bu kripto paralara nereden ulaştıkları, bu kripto paraları ne amaçla kullandıkları gibi şeyler de var. Vatandaşlardan yaptıkları yatırıma ilişkin istenen belgeler ise henüz tam olarak bilinmiyor. Kanada Vergi Dairesi, Forbes ile iletişime geçerek şu açıklamayı paylaştı:

“Risk değerlendirme sistemimizden ödün vermemek için tam olarak hangi belgeleri denetlediğimiz hakkında bir bilgi veremiyoruz.”

Kanada Vergi Dairesi’nin bunların yanı sıra vatandaşlara özellikle ShapeShift veya Changelly adlı kripto para borsaları üzerinden alım satım yapıp yapmadıklarını sorduğu biliniyor. Kanada’daki vatandaşlar bu iki borsayı kullanarak kimliklerini vermeden, anonim bir şekilde ticaret yapabiliyorlar. Kanada Vergi Dairesi ise anonim bir şekilde ticaret yapmış olabilecek vatandaşları bulmaya çalışıyor.

Kanada’daki yetkililer kripto paraları 2013 yılında vergilendirmeye başladılar. Kanada Vergi Dairesi, aradan birkaç yıl geçmiş ve 2017 yılına gelinmişken kripto para sektörüyle ilgili kapsamlı araştırmalar yapmaya başladı. Ülkedeki yetkililer son zamanlarda bu sektörü çok daha yakından takip ediyor ve yatırımcılarla irtibat halinde kalıyorlar.

Kanada Vergi Dairesi Kripto Para Yatırımcılarını Araştırıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kanada Vergi Dairesi Kripto Para Yatırımcılarını Araştırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İsviçre’li Varlık Yönetimi Firması Tiberius, Maden Destekli Token’in Piyasaya Çıkışını Geciktiriyor 0x ZRX Coinbase Pro’da Listelendi! Rus Polisi, Kripto Para Odaklı Saadet Zinciri Sahibini Tutukladı Tecrübeli analist: Altcoin’lerde büyük yükseliş bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir OTCXN Bünyesindeki Kripto Para Ağı Büyümeye Devam Ediyor Hong Kong Protestocuları Bitcoin Kullanıyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır