Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kanada, Vatandaşları Tehlikeli Platformlara Karşı Uyarıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kanada, Vatandaşları Tehlikeli Platformlara Karşı Uyarıyor
Kanada, Vatandaşları Tehlikeli Platformlara Karşı UyarıyorBritish Columbia Menkul Kıymetler Komisyonu, yaptığı açıklamada bazı kripto para platformlarına karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, Eyeline Trading adı verilen platformun son derece riskli olduğu uyarısı yapılırken, yatırımcılar potansiyel riskler karşısında çok net bir dille uyarıldı.

Kripto paralar ile ilgili genel geçer riskler konusunda uyarılan Kanadalı vatandaşlar; özellikle de Eyeline Trading’in sunduğu madencilik operasyonları, cüzdan hizmetleri ve ürün yönetimleri konusunda dikkatli olmaya çağrıldı.

Kanada, son dönemde kripto para borsalarına karşı deyim yerindeyse göz açtırmıyor. Özellikle exit scam olarak adlandırılan sürecin yaşanmaması için yoğun bir çaba sarf eden otoriteler; borsaların belirli kalite kontrol koşullarını sağladığından emin olmak için çok net bir çalışma yürütüyor.

Son birkaç aydır özellikle ICO’lar konusunda da sıkı bir tavır sergilemeye başlayan ülkede, birçok ICO’ya lisans çıkmıyor. Kanada’nın lisans izni vermekten kaçındığı ICO’lar ise, sürekli olarak farklı ülkelere gidiyor. Bu ülkeler arasında Malta, İsviçre ve Singapur ön plana çıkıyor.

MapleChange isimli Kanada merkezli küçük kripto para borsasının aslında son günlerde yaşattıkları da, Kanada hükümetinin bu konu ile ilgili neden bu kadar fazla tedbir aldığının net bir kanıtı. Borsa, müşterilerine BTC ve LTC cinsinden olan fonları ödemeyeceğini belirtmesi ile gündeme bomba gibi düşmüştü. Birçok kripto para piyasası takipçisi, borsayı exit scam yapmak ile suçluyor.

Kanada, Vatandaşları Tehlikeli Platformlara Karşı Uyarıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kanada, Vatandaşları Tehlikeli Platformlara Karşı Uyarıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mike Novogratz: Bitcoin Dijital Altın Olacak! Bu Lüks Bitcoin Saatinin Değeri 60 Bin Dolar Avrupa Birliği, Yapay Zeka ve Tokenizasyon İle İlgili Gözlem Raporu Yayınladı Samsung ve Ripple’ı İçeren Ortaklık Haberi Dikkat Çekti Flaş kripto para haberleri: Milyarder kripto balinasının Bitcoin (BTC) öngörüsü ve XRP, TRON, Ethereum, Litecoin, EOS, Augur, Maker Finansal Danışman: Büyük Bankalar Bitcoin’den Yüzde 3.233 Daha Pahalı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır