Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kanada Ulusal Bankası Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kanada Ulusal Bankası Blockchain Teknolojisini Kullanacak
Kanada Ulusal Bankası Blockchain Teknolojisini KullanacakKanada‘nın en büyük ticari bankalarından biri, bankacılık işlemlerindeki karmaşık süreçleri kolaylaştırmak için Blockchain teknolojisinden faydalanmayı planlıyor.

Bilgi işlem alanında danışmanlık hizmeti sunan CGI ve Blockchain startuplarından Skuchain ile ortalkık kuran Kanada Ulusal Bankası (NBC), şu anda e-posta ile sürdürülen süreçleri basitleştirmek için akıllı kontratlardan faydalanmayı düşünüyor.

Banka, CGI’ın Trade360 adlı finans platformunu ve Skuchain’in akıllı kontrat alanında hazırladığı yazılımı bir araya getirerek yeni bir sistem oluşturmayı planlıyor. Süreç boyunca Skuchain’in kullandığı Brackets adlı Blockchain’den faydalanılıyor olacak.

NBC, konu hakkında paylaştığı basın duyurusunda bu projeyle birlikte “işleme sürelerinin hızlanacağını, risk faktörünün azalacağını ve müşteri ilişkilerinin iyileşeceğini” belirtti.

Kanada Ulusal Bankası’ndaki ödeme ve nakit yönetimi biriminin başkan yardımcısı olan Patrice Roy, bu test projesinin bankacılık sektöründeki pek çok süreci “kolaylaştırabileceğini” ve bu süreçleri çok daha “şeffaf” hale getirebileceğini söyledi. Patrice Roy, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şunu da ekledi:

“Bu proje sayesinde ticari müşterilerimize basit, hızlı ve verimli bir hizmet sunabileceiz.”

Kanada Ulusal Bankası bu yıl bundan başka projelere de imza atmıştı. Kanada’nın önde gelen bankalarından olan NBC, bu yılın nisan ayında JPMorgan’ın Quorum adlı Blockchain platformunu denemeye başlamıştı.

Ayrıca Kanada Ulusal Bankası’nın sözcülerinden biri tarafından yapılan açıklamalara göre banka yöneticileri, Blockchain teknolojisinin finansal hizmet sektörünü çok ciddi ölçüde etkileyebileceğini ve değiştirebileceğini düşünüyorlar.

Kanada Ulusal Bankası Blockchain Teknolojisini Kullanacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kanada Ulusal Bankası Blockchain Teknolojisini Kullanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Destekçisi Trace Mayer, Bitcoin’in Yıl Sonuna Kadar Görebileceği En Yüksek Fiyatı Açıkladı 8 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC 3.400 dolarda destek buldu Bitcoin İyileşme Sonrası 16.000 Dolar Ölçeğindeki Pozisyonunu Sürdürüyor Çin Kripto Para Madenciliğini Yasaklamaya Hazır Overstock Yeni Kripto Para Cüzdanını Duyurdu: Karşınızda Yüz Tanıma Özellikli Bitsy SFOX analistleri: 4 Temmuz, Bitcoin’de beklenen artışı tetikleyebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır