Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kanada Merkez Bankası: Kanadalıların Yüzde 5’i Bitcoin Sahibi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kanada Merkez Bankası: Kanadalıların Yüzde 5’i Bitcoin Sahibi
Kanada Merkez Bankası: Kanadalıların Yüzde 5’i Bitcoin SahibiKanada Merkez Bankası, yaptığı araştırma ile ülkedeki kripto para bağlılığını ölçtü. Kripto para ve Bitcoin ile ilgili soruların sorulduğu ve farkındalığın araştırıldığı anketin, hayli ilginç sonuçları var.

Geçtiğimiz yıl yüzde 2,7 olan ‘Bitcoin sahibi Kanadalı’ sayısının bu yıl itibariyle yüzde 5’e yükseldiği ortaya kondu. Aynı zamanda en fazla Bitcoin sahibi olan grubun ise gençlerden ziyade 45 ve 54 yaş aralığındaki kişiler olduğu belirlendi.

Kadın Bitcoin yatırımcısı ya da kullanıcısının oranı yüzde 2’de kalırken, erkeklerin BTC kullanım oranı ise bir önceki yıla kıyasla yüzde 4’den yüzde 8’e çıktı.

Ülkenin önde gelen ve madden refah olan eyaletleri ile görece daha düşük gelir seviyeli eyalet seviyleri arasında ise BTC yatırımı yapma açısından çok net bir farklılığa rastlanmadı. Bitcoin yatırımı yapma oranı ülkenin birçok yerinde hemen hemen eşit olarak homojen bir dağılım gösterdi.

Kripto paraların popülarite kazanması ile birlikte, Kanada’da bu oranların artması son derece doğal olarak görülüyor. Özellikle, ülkede son dönemde kripto paralara karşı takınılan dostane tavır ve politikaların da bu rakamların artmasında ciddi bir rolü olduğu söylenebilir.

Özellikle de, Amerika Birleşik Devletleri’ne kıyasla birçok otorite tarafından daha kripto para dostu olarak adlandırılan Kanada, son dönemde kripto paraların ve Blockchain teknolojilerinin inovatif yanlarına ciddi şekilde odaklanmış durumda. Bu konuyla ilgili ülkede yapılacak çalışmaların önümüzdeki dönemde de artması bekleniyor.

Kanada Merkez Bankası: Kanadalıların Yüzde 5’i Bitcoin Sahibi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kanada Merkez Bankası: Kanadalıların Yüzde 5’i Bitcoin Sahibi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cryptopia Saldırganı Elindeki Fonları Değişik Bir Yöntemle Binance’ye Gönderiyor Mersin’de 4 Bitcoin hırsızı tutuklandı Hong-Konglu kripto milyoneri çatıdan milyonlarca dolar saçtı Bitcoin Düşüşte; Chevron, Total Petrol Blockchain Platformuna Katılıyor Tether’ın Kurucusu Yeni Bir Projenin Kadrosuna Katıldı Araştırma: Amerikalıların Çoğu Bitcoin’in Gerçekten Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır