Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Jeremy Allaire: Tokenizasyon Herşeyin Geleceği!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Jeremy Allaire: Tokenizasyon Herşeyin Geleceği!
Jeremy Allaire: Tokenizasyon Herşeyin Geleceği!

© Reuters.  © Reuters.

Boston bazlı dijital para şirketi kurucusu ve yöneticisi Jeremy Allaire’e göre tokenizasyon herşeyin geleceği. Allaire yakın gelecekte herşey tokenize olacak.

Tokenizasyon Herşeyin GeleceğiCircle bir peer-to-peer ödeme teknolojisi şirketi . 2013’te jeremy Allaire tarafından kuruldu. . circle Pay, Circle’ın kullanıcıların geleneksel resmi para alma, gönderme ve barındırmalarını sağlayan mobil platformu. 2015’te New York State department of Financial Services’inden ilk BitLicense’ını aldı.

2016’da ise İngiliz Hükumeti Circle’ın ilk dijital lisansını onayladı. 2016’ya kadar Circle Pay aynı zamanda Bitcoin alma ve satma işlemleri için bir cüzdan vazifesi de görüyordu. Şirket global sosyal ödeme kaynakları ve blockchain teknolojisinin gelecekteki jenerasyonuna odaklanmaya da istekli. Bankasız Circle’a hizmet vermek için Bitcoin blockchain temelli havale ve mesajlaşma uygulamasını başlattı. Circle kripto paraların yalnızca bir yönüyle ilgili değil.

Şirket 2013-2016 arasında 4 tur yatırımdan 135$ milyonun üzerinde girişim sermayesi aldı. Şubat 2018’de kripto borsası Polinex’i 400$ milyona satın aldı. Bunu yaparak Amerika’daki düzenlenmiş ilk kripto borsası haline gelmek istiyor. Uzun dönem planı ise bu borsa ile dünyanın en büyük borsalarından Binance ile rekabet edebilmek. Polinex Circle’ın gerçek dünya değerlerini tokenize etme hedefinde önemli bir rol oynayacak.

Stablecoinlerin artan popülaritesi Circle’ın da dikkatini çekiyor. Şirket USD’ye sabitlenmiş kendi stablecoinine başladı. Proje Ethereum blockchaini üzerinde ERC-20 token gibi inşa edildi ve 30 ortağı mevcut. Bu ortakların çoğu saygınlıklarıyla ve ödeme yürütme şirketi BitPay gibi global düzeyde tanınıyor olmalarıyla biliniyor.

Jeremy Allaire şirketin geleceği için heyecanlı ve kısa süre sonra tokenizasyonun herşey olacağına inanıyor. Allaire şunları söylüyor:

Geleneksel stoklar gibi değerler eninde sonunda blockchain üzerinde mevcut bir hale dönüşerek tokenize olacak”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Jeremy Allaire: Tokenizasyon Herşeyin Geleceği! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Atanan SEC Üyesi, Bitcoin ETF’si Lehine Oy Verebilir Mi? Sular Durulmuyor! Coinbase’in Üst Düzey Yetkilisi İstifa Etti Binance DEX Hacimlerini Harmony Domine Ediyor Düşüşler onun umrunda değil: Tim Draper çılgın Bitcoin tahminini yineledi Kripto para sektörünün hacmi, 300 milyar doları aylar sonra tekrar aştı Almanya Merkez Bankasına Göre Bitcoin ve Kripto Paralar Finansal İstikrar İçin Tehdit Değil

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır