Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya’da İki Şirket, Bir Üniversite ve Bir Banka Blockchain İçin Bir Araya Geldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’da İki Şirket, Bir Üniversite ve Bir Banka Blockchain İçin Bir Araya Geldi
Japonya’da İki Şirket, Bir Üniversite ve Bir Banka Blockchain İçin Bir Araya GeldiJaponya‘daki dört farklı kuruluş, elektrik dağıtım sistemini Blockchain teknolojisiyle buluşturmak için bir araya geldi.

Kansai Electric Power (Kepco) Blockchain teknolojisiyle birlikte faaliyetlerini bir üst seviyeye çıkarmak için Mitsubishi UFJ Bank, Nihon Unisys ve University of Tokyo ile bir araya geldi. Bu dört kuruluş, güneş enerjisi tedarikçilerinin ellerindeki fazla enerjiyi satabilecekleri yeni bir platform geliştirmeye çalışıyor. Kurulan bu yeni ortaklık hakkında yayınlanan duyurudan bir kesit şu şekilde:

“Güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerjilerin daha sık kullanılmaya başlamasıyla birlikte enerji tedarik sistemi artık tek merkeze yoğunlaşmaktan çıkıp, dağıtılmış hale geliyor. Elektrik, gelecekte tamamen bu amaç için hazırlanmış bir platform aracılığıyla satılmaya başlayabilir.”

Blockchain teknolojisinin sağlık, eğitim gibi çeşitli alanlarda kullanıldığını biliyoruz. Bu teknoloji son zamanlarda elektrik tedarik sistemlerinde de kullanılmaya başladı ve şu anda dünya genelinde bu alanda çalışan birkaç farklı şirket bulunuyor. Japonya’da kurulan bu yeni ortaklık bu alandaki gelişmeleri hızlandırmaya yarayabilir.

Bu gibi projelere bir örnek göstermek gerekirse İspanya’daki bir kripto para madencilik şirketini örnek gösterebiliriz. Bu şirket haziran ayında bir duyuru yaparak ilerleyen zamanlarda güneş enerjisi kullanmaya başlayacağını ve elindeki fazladan enerjiyi hiçbir aracı olmadan doğrudan kullanıcılara satmaya başlayacağını açıklamıştı.

Kurulan bu ortaklıkta Nihon Unisys’in görevi sistemi geliştirmek, Kansai Electric’in görevi gösteri sistemini kurmak, University of Tokyo’nun görevi yapılan araştırmaları değerlendirmek, Mitsubishi UFJ Bank’in görevi ise Blockchain teknolojisi hakkında danışmanlık yapmak olacak.

Japonya’da İki Şirket, Bir Üniversite ve Bir Banka Blockchain İçin Bir Araya Geldi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya’da İki Şirket, Bir Üniversite ve Bir Banka Blockchain İçin Bir Araya Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Forbes Uzmanına Göre 2019’da Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum Arasında XRP Öne Çıkacak Balina satış uyarısı: Aynı balina tartışmalı borsaya 2.000 Bitcoin gönderdi Bu 5 Bitcoin ve Kripto Para Şirketi Forbes’un En İnovatifler Listesinde, Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Litecoin, Cardano ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberler Colorado, Blockchain’i Tarım Alanında Kullanmak İstiyor Binance, Gelecek Vaat Eden Startup’ları Bulma Girişimini, 5 Yeni Bölgeye Taşıyor Litecoin yarılama (halving) LTC fiyatlarını arttırabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır