Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsviçre Kripto Paraları ve Fintech Şirketleri Düzenleyecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsviçre Kripto Paraları ve Fintech Şirketleri Düzenleyecek
İsviçre Kripto Paraları ve Fintech Şirketleri Düzenleyecek

© Reuters.  © Reuters.

İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurulu (FINMA) 1 Ocak 2019 tarihinde yapılacak olan yasal düzenlemeler ile kripto paralar ve fintech şirketler hakkında yasal olarak bir takım kararlar alacak. Yasal kararlar sayesinde ülke vatandaşlarının haklarının korunması hedeflenecek ve vatandaşların kripto para, fintech şirketler ve daha birçok farklı konuda yasal olarak haklarının genişlemesi hedeflenecek. Yasal uyarıların sürekli olarak yapılmaya başladığı ülkede, kripto paraların henüz düzenlenmemiş olması dolayısı ile 1 Ocak 2019 tarihinden sonraki yasal kararların etkisine bağlı olarak fintech şirket kararlarının ötesinde kripto paralar konusunda da yasal olarak kararlar alınmış olacak.

Kripto Paraları Düzenleyecek
İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurulu (FINMA) tarafından yapılacak düzenlemelerin neler olacağı ve nasıl düzenmeler olacak olduğu 3 hafta kadar kısa süre sonra belli olacak. Ülke ekonomik olarak kendi haklarını korumak ve tamamen tarafsız olmak için bir takım çabalar harcarken, yasalar kapsamında henüz bir takım eksikler bulunduğunu ve bu eksikleri kapatmak zorunda olduklarını belirtiyorlar. İsviçre, dünyanın en fazla ekonomik olarak değer gören ülkelerinden birisi olarak tanınıyor.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsviçre Kripto Paraları ve Fintech Şirketleri Düzenleyecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP’ye İlgi Azalmıyor! Brezilya’da 200 Milyon Dolarlık Saadet Zinciri Çökertildi Bitcoin Liquid (Likit) Yan Zincir Nedir? Bitcoin için Neden Önemlidir? Bytecoin (BCN) Bir Bir Borsalardan Çıkarılıyor! İşte kripto pazarında kazanmak için dinlememeniz gereken 3 tavsiye Cardano 1% düşüşle 0,029426 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır