Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İşte Bitcoin’e kafa tutabilecek üç kripto para

Ana Sayfa » GÜNCEL » İşte Bitcoin’e kafa tutabilecek üç kripto para
İşte Bitcoin’e kafa tutabilecek üç kripto para

© Reuters. © Reuters.

Hiç şüphe yok ki piyasanın kralı Bitcoin. Ancak bazı zayıf özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda Bitcoin’e kafa tutabilecek veya iyi bir alternatif olabilecek birkaç tane kripto para da yok değil. Bunlardan üç tanesini sizler için seçtim.

Bitcoin’e kafa tutabilecek üç kripto para Bitcoin bu sene yatırımcısını pek memnun etmese de, pek çok kurum ve kişi tarafından takdir ediliyor. Her ne kadar Bitcoin merkezsiz yapısı sebebiyle kara para aklayanları teşvik ettiği yönünde eleştirilse de, geleneksel banka sisteminin hantal ve masraflı yapısı için oldukça iyi bir seçenek. Peki, BTC hep böyle alternatifsiz mi olacak. Tabi ki, hayır! BTC yerine geçmeye veya tahtını sallamaya namzet 3 aday:

DigiByte (DBG)DigiByte, kapasite bakımından Bitcoin ile kıyasıya kapışır. Bununla birlikte düşük fiyatına bakıp da aldanmayın. Uzun vadeli hedefleri gerçekleştirmek için emin adımlarla ilerliyor. Teknolojik yenilikleri sistemine çabuk entegre etmesi sayesinde yakın zamanda birçok kriptoya nal toplatacak.

Yakın zamanda lansmanını gerçekleştirdiği ve Dogecoin, ZCash, Bitcoin Gold gibi kripto paralar tarafından kullanılan Digishield teknolojisi ile bütün dikkatleri üzerine çekti. Bitcoin’e olan üstünlüğü ise block oluşturmada. DigiByte 15 saniyede bir block oluşturabiliyor iken Bitcoin bir bloğu 10 dakikada oluşturuyor. Yani DigiByte bu anlamda BTC’den 40 kat daha hızlı.

Dash (DASH)Piyasa hacmi en yüksek 10 kripto paradan birisi olan Dash, gizlilik bakımından Bitcoin’den çok daha iyi. Bitcoinde kullanıcılar takma ad kullanarak da olsa bazı işlemleri takip edebiliyorlar. Ancak Dash’da bu bile yok. Bütün işlemler gizlilik esasına tam riayet edilerek gerçekleştiriliyor.

Diğer taraftan Bitcoin’in sahip olduğu ve hitap ettiği geniş bir kitle ve sahip olduğu bir popülerlik var. Bu yüzden Dash, hak ettiği kabule henüz ulaşmış değil.

Litecoin (LTC)Litecoin ve Bitcoin birçok yönden ortak özellik göstermesinin yanında oldukça farklı olan fonksiyonlara da sahipler. En göze çarpan özellik olarak Litecoin, Bitcoin’den tamamen farklı bir kripto algoritması kullanıyor.

(Litecoin’e yatırım için doğru zaman mı?)Bitcoin blockchaininde SHA-256 algoritmasını kullanırken Litecoin Scrypt algoritması kullanıyor. Litecoin ağında blok işleme süresi 2,5 dakika sürerken Bitcoin’de bu süre 4 kat daha fazla.

Bitcoin ile Savaşmaya Hazır 4 Kripto Para yazısı ilginizi çekebilir...

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İşte Bitcoin’e kafa tutabilecek üç kripto para - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ayı Piyasası, Kripto Para Düşmanı Ekonomist Nouriel Roubini’ye Yaradı Kripto Para Piyasası Durulmaya Başladı – Bitcoin Hala 5.000 Dolar Üzerinde Facebook, Blockchain Ekibini Genişletiyor! 5 Yeni İş İlanı Verildi Binance CEO’su CZ’ye Pump ve Dump Suçlaması! Binance’te Bitcoin paritesi, bir dakikada 1000 dolar oynadı Venezuela’da Bitcoin Rekoru Kırıldı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır