Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İşte Bitcoin ve Kripto Piyasasının Kaderini Belirleyecek Seviyeler ve Gelişmeler

Ana Sayfa » GÜNCEL » İşte Bitcoin ve Kripto Piyasasının Kaderini Belirleyecek Seviyeler ve Gelişmeler
İşte Bitcoin ve Kripto Piyasasının Kaderini Belirleyecek Seviyeler ve Gelişmeler


Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ABD dolarına göre oldukça iyi bir performans sergiledi. Bu nedenle kripto para piyasası hacmi 3 milyar dolar arttı. Litecoin (LTC), TRON (TRX) ve Cardano (ADA) gibi birçok kripto para birimi gün içindeki en büyük kazancı yüzde 6 ile 12 arasında kaydeden kripto paralar.


Bitcoin fiyatının yeni bir ralli için hangi seviyeleri geçmesi gerekiyor?
Kripto para piyasası hacmi 130 milyar doların altına düşmediği için, Bitcoin 3.800 dolarlık seviyesini korudu ve yaklaşık 3.850 dolarda dengelendi. Yazım sırasında lider kripto para birimi BTC, 3.833 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin fiyatının güçlü ve kısa vadeli bir ralli için bir temel oluşturması adına hangi seviyeleri geçmesi gerektiğini takma adı “DonAlt” olan bir teknik analist açıklıyor. Kripto para analistine göre, BTC’nin yeni bir ralli için 4.500 doların üzerindeki ana direnç seviyelerinden çıkması gerekecek. DonAlt takma adına sahip olan kripto para analisti konuya yönelik açıklamalarını şu sözlerle detaylandırıyor:

BTC fiyatı aylık göstergelere göre hala düşüşte, bir yükseliş hareketi için BTC’nin 4.500 doların üzerine çıkması gerekiyor. Haftalık verilere bakıldığında, BTC fiyat eğilimi haftalık direnç tarafından reddedildi. Ancak sonunda bir miktar boğa momentumu gösterildi. Yükselişe geçmeden önce 4.300 dolarlık seviyeyi kapatmaya başladığımızı görmek istiyorum.

Kripto para piyasası boğa sezonunu nasıl başlatabilir?
Şu anda kripto varlıklarının çoğunluğunun gösterdiği gibi son birkaç haftadır piyasa nispeten istikrarlı. Buna rağmen kripto para piyasa Kasım ayı seviyelerine göre yaklaşık yüzde 43 oranında düşüş gösterdi. Uzman ve analistlere göre, güçlü ve kısa vadeli bir ralli başlatmak için kripto para birimi piyasasının değerlemesine 80 milyar dolardan fazla para katması gerekiyor. Bu uzman ve analistlere göre, BTC fiyatının 2019’un ilk iki çeyreği boyunca momentumunu koruyabilmesi halinde mümkün olabilir.

Tarihsel verilere bakıldığında genellikle, kripto varlık sınıfı ikinci çeyrekte kademeli bir iyileşme gösteriyor. Analistler de bu nedenle 2019 yılının ilk çeyreğinin bitiminden önce 2018 yılı boyunca süren ayı piyasasının son aşamasına geçmeden kripto para birimlerinin yükselmesini bekliyorlar.

Kripto para piyasası hala kurulum aşamasında!
Placeholder VC’nin bir ortağı olan Chris Burniske, kripto para birimi sektörünün, bireysel yatırımcıların varlık sınıfına hükmettiği ve ana akımın çok fazla karışmadığı kurulum aşamasında olduğunu söyledi. Chris Burniske’e göre, kripto varlık sınıfı daha esnek ve sağlam hale gelinceye kadar, yüksek düzeyde oynaklık ve vahşi fiyat döngüleri görmeye devam edecek. Placeholder VC’nin bir ortağı olan Chris Burniske, konuya yönelik açıklamalarını şu sözlerle detaylandırıyor:

Ana akım nerede? Çoğu için, kripto para birimleri hala hayatlarıyla ilgili değil. 2017’de kripto varlıklara yatırım yapmamışlarsa, unuttular. Biz şu anda zaten kripto para piyasasının birincil kullanıcılarının geliştiriciler ve yatırımcılar olduğu kripto kurulum aşamasındayız. Bu nedenle gelecekte gerçekleşecek devasa heyecan verici şeyler var. Kripto para birimi sektöründe yapılacak ve vaat edilecek çok şey var.

Uzman ve analistler çok umutlu: Kripto varlıkları, konsolidasyon döneminden sonra ciddi yükselecek!
Uzman ve analistlere göre, özel çözümler ve sıkı bir şekilde düzenlenmiş likidite sağlayıcılarının ortaya çıkmasıyla, kripto para birimi piyasası 2019’da kurumsal ve yüksek profilli yatırımcı girişi görebilir. Bununla birlikte, kripto varlık sınıfının döngülere dayanan ralliler başlatmadaki tarihsel eğilimi göz önüne alındığında, bazı analistler piyasanın geleceği konusunda çok umutlu. Uzman ve analistler, kripto para birimlerinin uzun vadeli bir konsolidasyon döneminden geçmesini ve 2019 yılı boyunca ayı piyasası sona erdiğinde yüksek bir istikrar seviyesi sergilemesini bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post İşte Bitcoin ve Kripto Piyasasının Kaderini Belirleyecek Seviyeler ve Gelişmeler appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İşte Bitcoin ve Kripto Piyasasının Kaderini Belirleyecek Seviyeler ve Gelişmeler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Piyasası ‘Yeniden’ Yeşillendi – Bitcoin Cash Yükselişi Sürdürüyor CoinMarketCap İki Bitcoin ve Kripto Para Endeksi Başlattı Litecoin 21% oranında değer kazandı Trump’ın Bitcoin Tweetleri Sonrasında Ünlü CEO’dan Mesaj: “BTC Paradır” Facebook’un Kripto Parasına Hindistan Engeli! XRP 0,38% düşüşle 0,29860 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır