Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi Blockchain Teknolojisine Geçiş Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi Blockchain Teknolojisine Geçiş Yaptı
İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi Blockchain Teknolojisine Geçiş YaptıÜlkenin ulusal menkul kıymetler denetçisi konumundaki İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi (ISA),yapılan resmi bir açıklamaya göre  kendi içsel sistemlerine blockchain teknolojisi entegre etti.

Yael ve Etsba-on
Söz konusu entegrasyon işlemi iki aşamada gerçekleştirildi. İlk aşama otoritenin denetlediği kurumlarla iletişim kurması için kullandığı ‘Yael’ isimli bir sistem aracılığıyla yapıldı. Menkul Kıymetler Otoritesi blockchain teknolojisinin mesajın orijinalliğini koruduğunu ve olası bir silinme veya değiştirilme durumuna karşı güvenilirlik eklediğini vurguladı. Ek bir fayda ise teyit edilme şansı. Blockchain ağındaki kimse mesajın kendilerine iletilmediğini iddia edemediği için, blockchain aslında yasal kurumların en büyük sorunlarından birisi olan ”teyit etme ve okunma” olayına da çözüm sunmakta.

İkinci aşama ise henüz tamamlanmadı ve kurumun ”Etsba-on” isimli oylama sistemini kapsıyor. Söz konusu oylama mekanizması yatırımcıların fiziksel konumları ne olursa olsun toplantılara katılabilmelerini sağlamakta.

ISA bunun yanı sıra blockchain teknolojisini kendi gözetleme ve denetleme sistemine de eklemek istiyor. Yapılan duyuruya göre iki aşamalı blockchain entegrasyonu için olan süreç tamı tamına üç ay sürmüş ve bir IT firması olan Taldor tarafından gerçekleştirilmiş.

ISA’nın Bilgi Sistemleri Başkanı Natan Hershkovitz, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

”Genel olarak dünyada ve özel olarak da finansal sektörde yenilikçi ve çığır açan teknolojilerin uygulanmasına yönelik başlayan trendin büyümesine şahitlik ediyoruz. ISA’nın bilgi sistemlerine blockchain teknolojisi entegrasyonu işlemi, kurumu güvenlik ve halka aktarılan bilgi güvenilirliği konusunda dünyanın liderlerinden birisi haline getirmekte.”

İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi Blockchain Teknolojisine Geçiş Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi Blockchain Teknolojisine Geçiş Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Pro Ripple’ın Tokenı XRP’yi Desteklemeye Başladı Bu Hack Saldırısına Dikkat Bitcoin Fiyatını Takip Eden Litecoin Mini Ralliye Hazır mı? İran’da Madenciler Çok Zor Durumda Dünya Devi Real Madrid Bitcoin e Onay Verdi. Yeni araştırma Bitcoin’in gerçek potansiyelini söylüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır