Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İspanya Hükümeti Ormancılık Endüstrisinde Şeffaflık İçin Blockchain Kullanacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İspanya Hükümeti Ormancılık Endüstrisinde Şeffaflık İçin Blockchain Kullanacak!
İspanya Hükümeti Ormancılık Endüstrisinde Şeffaflık İçin Blockchain Kullanacak!21 Eylül tarihinde yerel bir medya kanalı olan EuropaPress‘in aktardığına göre, İspanya Tarım, Su Ürünleri ve Gıda Bakanlığı, orman endüstrisini geliştirmek için blockchain teknolojisine geçiş yapmayı planlıyor.

Hükümet ile ortaklık imzalayan ve operasyonu yürütecek olan ChainWood ekibi, blockchain teknolojisi ile İspanya içerisindeki odun ve kereste miktarını ve verimliliğini de arttırmayı planlıyor.

ChainWood temel olarak İspanya’nın sekiz farklı bölgesinde ortakları olan büyük bir firma. Bu bölgeler arasında Galicia, Madrid, Andalusia, Castilla y Leon ve Astruias gibi büyük yerler de mevcut. Grup temel olarak İspanya Tarım, Su Ürünleri ve Gıda bakanlığı fonları ile açıldı ve toplamda 93.350 bin avro gibi bir destek aldı.

ChainWood tarafından yürütülecek çalışmalarla ilgili toplantılar çoktan Santiago ve Madrid içerisinde tamamlandı. Toplantı sonucuna göre ormancılık süreçlerinin verimliliğini arttırmak için bulut tabanlı bir blockchain yazılımı kullanılacak. Üretim konusunda ise temelde sert ahşap, kütük ayrıştırma, selülozdan yapıştırıcı elde etme ve biokütle sağlama gibi amaçlar güdülüyor. Kullanılacak ve faydalanılacak en büyük teknoloji blockchain olsa da, büyük veri ve makine öğrenimi alanlarından da yardım alınacak.

Platform hayata geçirildikten sonra ChainWood uygulamanın ilk pilot aşamalarını Castilla y Leon bölgesinde yapılacak. Bundan sonra kestanesi ile ünlü Asturias, en son da meşe ağacı ile ünlü Galicia bölgelerinde kullanılacak uygulamanın, ormancılık endüstrisini çok daha iyi yerlere getireceği düşünülmekte.

İspanya Hükümeti Ormancılık Endüstrisinde Şeffaflık İçin Blockchain Kullanacak! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İspanya Hükümeti Ormancılık Endüstrisinde Şeffaflık İçin Blockchain Kullanacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de güçlü sıçrama: 5300 eşiği geçildi Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Duyurdu Ünlü Wall Street Analisti Tom LEE İstanbul’a Geliyor! CME Group Bitcoin Vadelileri Rekor Hacimde Cory Johnson: XRP, Bitcoin ve Ethereum’dan Daha Az Enerji Harcıyor BitTorrent Eski Yöneticisi: TRON’un Bu İşi Yürütecek Kapasitesi Yok

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır