Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İran Merkez Bankası, Bitcoin Ödemelerini Yasaklayabilir!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İran Merkez Bankası, Bitcoin Ödemelerini Yasaklayabilir!
İran Merkez Bankası, Bitcoin Ödemelerini Yasaklayabilir!İran Merkez Bankası tarafından hazırlanan ve CoinDesk tarafından sunulan bir taslak raporuna göre, ülkenin Merkez Bankası Bitcoin ile yapılan ödemeleri yasaklama kararı alabilir.

”Kripto para birimleri ile ilgili kurallar ve gereklilikler” isimli taslak rapora göre, kripto para cüzdanlarının sadece kripto para transferi veya depolaması yapmak için kullanılması mümkün ve diğer türlü herhangi bir kripto para kullanımı tamamiyle yasak hale getirilebilir. Eğer bu taslak yetkililer tarafından da onaylanırsa, merkez bankası onaylanmamış kripto para birimlerinin ödeme olarak kullanımını yasaklama yoluna gidebilir. Ancak buna rağmen banka hiç kimsenin kişisel olarak küçük miktarlarda kripto paraya sahip olmasını veya transfer yapmasını engelleme niyetinde değil.

Şuan için hangi kripto para birimlerinin banka yetkilileri tarafından onaylandığı bilinmezken, konuyla ilgili bir kaynağın CoinDesk’e aktardığı bilgilere göre ülke içerisinde İran riyaline karşı yapılan bütün Bitcoin işlemlerinin yasaklanması söz konusu olabilir. Hazırlanan taslak 29 Ocak tarihinde başlayacak ve Tahran’da yapılacak olan Elektronik Bankacılık ve Ödeme Sistemleri konferansında tartışılacak.

Bunun yanı sıra normalde yurt dışındaki banka hesaplarında 10.000 avrodan fazla para tutmaları yasak olan İran vatandaşlarının, dışarıdaki hesaplarda aynı oranda kripto para birimi tutmaları da yasaklanabilir. Tahran içerisinde yaşan bir kripto para geliştiricisi ve savunucusu, konu hakkında yaptığı açıklamada İran içerisindeki kripto para topluluğunun bu gelişme sonrası hayrete düştüğünü ve bunun birçok işletmenin yabancı müşterilerden Bitcoin aldığı düşünülürse sektör için çok büyük bir hata olabileceğini vurguladı.

İran Merkez Bankası, Bitcoin Ödemelerini Yasaklayabilir! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İran Merkez Bankası, Bitcoin Ödemelerini Yasaklayabilir! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinmetrics Araştırması: Bitcoin, Ödeme İçin Kullanım Konusunda 2016’dan Bu Yana En Düşük Seviyeye Geriledi! Kik CEO’su: SEC Savaşı Bize 5 Milyon Dolara Mal Oldu! Bitcoin İçin, 2019’da Dikkat Edilmesi Gereken 4 Önemli Tarih JPMorgan’ın Kullanacağı Kripto Para Modeli, Başka Banka Tarafından ‘Zaten’ Kullanılmakta! Anthony Pompliano’dan 6 haneli Bitcoin tahmini geldi Araştırma: Bitcoin Ethereum’dan 5, Litecoin’den ise 11 kat daha hızlı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır