Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IOTA’nın Güvenlik Kusuru Bulanlara 220.000 Dolar Ödül Var!

Ana Sayfa » GÜNCEL » IOTA’nın Güvenlik Kusuru Bulanlara 220.000 Dolar Ödül Var!
IOTA’nın Güvenlik Kusuru Bulanlara 220.000 Dolar Ödül Var!

© Reuters.  © Reuters.

Blokzincir teknolojisine benzeyen ancak kendine has bir yapısı olan Tangle teknolojisi üzerine kurulmuş kripto parasünın arkasındaki beyinler, yeni hash fonksiyonlarındaki hataların bulunması için bir yarışma başlattı. IOTA Vakfı kodlarında hata bulabilenlere 220.000 dolarlık bir ödül havuzundan pay alma şansı veriyor!

Cybercrypt isimli Danimarka merkezli bir güvenlik şirketi tarafından tasarlanan yeni hash fonksiyonunun adı Troika.

IOTA Yarışması: Hash’ı Kır, Parayı Kazan
Hash fonksiyonları kripto paralar için oldukça hayati bir bileşen. Bu fonksiyonların temel amacı değişen uzunluktaki verileri tutarlı boyutlardaki karakter dizelerine dönüştürmek. Herhangi bir hash fonksiyonunun bir kripto para uygulamasında başarılı olabilmesi için, orijinal verileri yalnızca hash’e bakarak tespit etmenin imkansız olması gerekir.

IOTA’nın yeni güncellemesi yeniden tasarlanmış bir hash fonksiyonuna sahip olacak. Tabi ki Cybercrypt tarafından geliştirilen Troika’nın IOTA ana ağına entegre edilmesi için öncelikle güvenli olduğunu tam anlamıyla kanıtlaması gerek.

Next Web’in raporuna göre IOTA Vakfı, bütün tangle geliştiricilerini yeni hash fonksiyonlarını kırmak için bir adım atmaya davet ediyor. Cybercrypt tarafından başarılı bulunanlar 220.000 dolarlık ödül havuzundan tercihlerine göre MIOTA tokenleri ya da Euro ile ödeme alacaklar.

IOTA Vakfı’nın ortak kurucusu David Sønstebø bu yarışma hakkında düşüncelerini dile getirdi. Sønstebø yarışmanın her şeyden önce kripto topluluğunu bir araya getireceğine inanıyor:

”Bu yarışmanın kriptografik topluluğu Internet of Things’in güvenlik sorununu çözerek bir araya getireceğini umuyorum.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post IOTA’nın Güvenlik Kusuru Bulanlara 220.000 Dolar Ödül Var! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IOTA’nın Güvenlik Kusuru Bulanlara 220.000 Dolar Ödül Var! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google’ye göre, Bitcoin, Ariana Grande, Kim Kardashian ve Donald Trump’tan daha iyi performans gösteriyor Mt. Gox Kayyumu Yaptığı Toplu Satışların Sebebini Açıkladı Ekonomist: % 30,000,000 Artan Bitcoin, Bildiğimiz Her Şeyden Farklı! Trezor T Model Donanım Cüzdanı, 10 Yeni Alt Koin İçin Destek Vermeye Başladı! Ripple teknik analizi 20 Aralık Şok! Ünlü Türk Kripto Para Borsası Kapandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır