Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

”İnsanların Bitcoin ödeyerek kahve içtiği bir zemini yaratacağız”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”İnsanların Bitcoin ödeyerek kahve içtiği bir zemini yaratacağız”
”İnsanların Bitcoin ödeyerek kahve içtiği bir zemini yaratacağız”

© Reuters.  © Reuters.

“insanların Bitcoin ödeyerek kahve içtiği bir zemin yaratılacağı” düşüncesinde olan risk yatırımcısı Tim Draper yakın zaman önce bir röportajda Bitcoin ve geleceği hakkındaki düşüncelerini anlattı. Draper kendisinin şimdiye kadar kimsenin uçuşa geçeceğini düşünemediği startuplara inanan ve destekleyen bir girişimci olduğunu söyledi.

Draper kripto dünyasında Bitcoin hakkındaki cesur öngörüleri ile biliniyor. Bu öngörülerden biri Bitcoin henüz sadece 413$’da seyrediyorken O’nun 10,000$’a çıkacağını söylemesiydi. Draper, Hotmail, Skype ve Tesla’ya yatırım yapan çok az kişiden biri.

Röportaj esnasında Draper Bitcoin ve geleceği hakkında soru bombardımanına tutuldu. Draper’e göre sağlık hizmeti ya da emeklilik yıllar boyunca iyileştirildi ve her hangi bir kara parçasına özgü değil. Aynısının kripto paralara da olacağını söyledi:

“Nihayet bizim global, desentralize, açık, tamamen şeffaf ve mükemmel kayıtları olan bir kripto paramız var. Neden Bitcoini herşey için kullanabiliyorken politik paraları kullanalım?”

Bitcoin’e olan sevgisini açıklarken O’nun yalnızca 21 milyon koini olduğunu ve bu sınırda kalacağını söyledi. Ancak Ethereum ve diğer koinler için aynı fikirde olmadığını ve karar vermeleri durumunda yeni koinlerin çıkarılabileceğini düşündüğünü belirtti. Yine de diğer kripto paraların masaya getirdiklerinden hoşnut olduğunu da sözlerine ekledi.

Bitcoin benimsenmesiyle ilgili şunları söyledi:

“Tamamen Bitcoin’den oluşan bir fon kurmak ve bağlantılı şirketlerin, destekçilerin ve çalışanların ücretlerini Bitcoin’le ödemesini istiyorum. Bunu istiyorum çünkü bunların hepsi herhangi bir hesaplama olmadan olabilir. Yatırımcılarımız için akıllı anlaşmalar inşa edebiliriz. Böylece ne zaman bir şirket satın alınırsa bir tuşa basarak derhal onların Bitcoin cüzdanlarına ulaşabileyim.”

Draper geçmiş tecrübelerinden bahsederek mevcut öngörüsünün 25,000$ olduğunu söyledi. Bitcoin 180$ iken yaptığı 10,000$’a ulaşacağı öngörüsünün insanlar tarafından neredeyse imkansız olarak görüldüğünü söyledi. Sözlerine şunları ekledi:

“Ben gelecek yıl ya da sonrasında insanların bir fincan kahveyi akıllı telefonlarını kullanarak satın alacaklarını düşünüyorum. Ben her defa yalnızca bir öngörüde bulunuyorum ve benimki her Bitcoin’in 25,000$ olacağı. Fakat ben farklı bir şekilde bakıyorum: bir Bitcoin değeri bir Bitcoin olacak ve diğer kriptolar Bitcoin karşısında gerileyecek.”

“Bir Bitcoinin değeri bir Bitcoin” derken bunun sebebini diğer kriptoların aksine Bitcoin’in 21 milyonda sabit kalacağı olarak açıkladı.

Drapper iki öngörüsünün olduğunu, ilkinin restoranlarda kahve ücretlerinin Bitcoin ile ödeneceği, ikincisinin ise Japonya gibi bazı ülkelerin Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul edeceği olduğunu söyledi.

Bundan da fazlası Draper Bitcoin hakkında bahse girebileceğini yazılım inşa edildiğinde Bitcoin’e daha fazla yatırım yapacağını çünkü insanların resmi paraların sakıncalarını görüp Bitcoin’i kabul edeceklerini söyledi:

“Ben Hotmail’i desteklediğim zaman bu çılgınca bir teori olarak görüldü. Çin’e yatırım yapan ilk Silikon Vadisi yatırımcısı olmam da çılgıncaydı. Ben girişimciler arasında bir çılgınım. Ve girişimcilik tüm dünyaya yayılıyor.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

”İnsanların Bitcoin ödeyerek kahve içtiği bir zemini yaratacağız” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vitalik Buterin’den, Justin Sun’a 1 Nisan şakası Paribu borsası Monero ve Zcash’i neden listelemediğini açıkladı Bitcoin tarihindeki ilk FED faiz indirimini görebilir… Faiz indirimi, BTC’yi nasıl etkiler? Son 5 yılda Kurumsal Yatırımcıların % 41’i ICO’lara Yatırım Yaptı Mark Zuckerberg, Facebook’ta Kripto Çalışması Yapacak Gate.io Önde Gelen Kripto Paraların da Aralarında Olduğu 19 Koin’i Delist Ediyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır