Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere’deki Finans Otoritesi: ‘Kripto Paraların Faydalarından Yararlanılabilir’

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere’deki Finans Otoritesi: ‘Kripto Paraların Faydalarından Yararlanılabilir’
İngiltere’deki Finans Otoritesi: ‘Kripto Paraların Faydalarından Yararlanılabilir’

© Reuters.  © Reuters.

İngiltere‘nin en üst seviyedeki finans otoritesinin yöneticisi, kripto paralar hakkında bazı açıklamalarda bulundu. İlgili kurumun yöneticisi, kripto paraları düzenlerken dengeli bir tavır sergilenmesi gerektiğini düşünüyor.

İngiltere’deki Finansal Davranış Kurumu’nun (FCA) yöneticisi Andrew Bailey, FCA’nın kripto para sektörü hakkındaki görüşlerini belirtti ve sektörü düzenlerken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında konuştu. Bailey’e göre kripto para sektörü çeşitli faydalar sunmanın yanında çeşitli riskler de barındırıyor ve sektörden hem faydalanmak hem de zarar görmemek için dengeli bir tavır sergilemek gerekiyor.

Bailey’e göre kripto para sektörü ‘teknolojik değişim ve yenilik’ açısından son derece önemli bir sektör. Bailey, bu sektördeki yenilikleri önünü açmanın ancak bunu yaparken sektördeki riskleri de törpülemenin bir hayli verimli olabileceğine inanıyor.

FCA’nın yöneticisi olan Bailey, kripto paraların finansal yenilik alanında da gelecek vaat ettikleri görüşünde. Dünya genelindeki pek çok düzenleyici kripto paraların tehlikeli olduklarını, finans alanında kullanılamayacaklarını söylüyor ancak Bailey’e göre kripto paralar finans alanında ciddi yeniliklere imza atabilirler. Ancak Bailey’e göre finans alanında kripto paralardan ziyade Blockchain daha çok gelecek vaat ediyor:

“Bunun örneklerinden biri de kripto paralar. Kripto paraların altında yatan teknolojiyi araştırma konusunda epey kararlıyız. Kripto paraları şu an için belli bir kullanım alanıyla kısıtlamıyoruz.”

Bailey ayrıca FCA’nın kripto para sektöründeki sorunlarla ve risklerle mücadele etmek için çalışmaya devam ettiğini, bu alanda İngiltere Bankası ile işbirliği yaptığını da belirtti:

“Bu sorunları değerlendirmek ve gerekli önlemleri almak için Hazine Bakanlığı ve İngiltere Bankası ile birlikte ortak çalışmalar yürütüyoruz.”

İngiltere’deki Finans Otoritesi: ‘Kripto Paraların Faydalarından Yararlanılabilir’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere’deki Finans Otoritesi: ‘Kripto Paraların Faydalarından Yararlanılabilir’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Lightning Network Kodlayıcısı Uyardı: Fonlarınızı Kaybedebilirsiniz Tron ve Ripple Ortaklığı mı Geliyor? Güneş enerjisi kripto madenciliğinin geleceği mi? Maliyetleri ne kadar düşürür? Elon Musk yine Bitcoin hakkında tweet attı Binace CEO’su Forbes’un ”Para Babaları” İle Görüşüyor Japonya Merkez Bankası: Libra Tedirgin Edici

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır