Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere’de Parlamento Üyesi: Yerel Vergiler Bitcoin ile Ödenebilmeli

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere’de Parlamento Üyesi: Yerel Vergiler Bitcoin ile Ödenebilmeli
İngiltere’de Parlamento Üyesi: Yerel Vergiler Bitcoin ile ÖdenebilmeliBirleşik Krallık’taki parlamento üyelerinden Eddie Hughes, yerel yetkililere ve kamu çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapmanın mümkün hale getirilmesini öneriyor.

Yerel haber kaynaklarından Express.co.uk tarafından yapılan habere göre muhafazakar parti üyelerinden Eddie Hughes, Bitcoin’in ödeme aracı olarak kullanılabileceğini düşünüyor.

Parlamentoda Kuzey Walsall bölgesini temsil eden Hughes, kendisini “amatör düzeydeki bir kripto para destekçisi” olarak tanıtıyor. Hughes, parlamentodaki diğer üyelerin de kripto para ve Blockchain gibi konular hakkında bilgi sahibi olmaları gerektiğine inanıyor. Hughes’a göre Dünya genelinde böylesine ilgi çeken alanlar, Birleşik Krallık parlamentosunda da konuşulmalı.

Bundan kısa bir süre önce kripto para üzerinden ödeme kabul eden Royal National Lifeboat Institution’ı ziyaret eden Hughes, Bitcoin’in kamu hizmetlerinde de kullanılabileceğini düşünüyor:

“Belediye vergilerini ve diğer tarz faturaları Bitcoin ile ödeyemiyor olmamızın sebebi ne?”

ABD’nin Ohio Eyaleti’ndeki yetkililer bundan kısa bir süre önce Bitcoin ile vergi ödemenin artık mümkün olduğunu duyurdular. Bu gelişme Ohio’da yaşayan kripto para kullanıcılarının çok daha rahat bir şekilde vergi ödemesi yapabileceği anlamına geliyor. Hughes, Ohio’da atılan bu adımın önemini vurgulayarak şu yorumu yapıyor:

“Bu akımı ya yakalarsınız ya da geri kalırsınız. Birleşik Krallık’ın konumu şu anda bir hayli ilginç ve daha ilerici bir ülke olmaya çalışmalıyız.”

Bugün paylaştığımız haberde Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) Birleşik Krallık’taki kripto para düzenlemeleriyle ilgili hazırladığı raporu aktardık. FATF, yayınladığı bu raporda ülkedeki kripto para düzenlemelerinin yetersiz olduğunu vurguluyor.

İngiltere’de Parlamento Üyesi: Yerel Vergiler Bitcoin ile Ödenebilmeli isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere’de Parlamento Üyesi: Yerel Vergiler Bitcoin ile Ödenebilmeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İtalyan Bankaları Blockchain’e Geçiş Yapacaklar Merkezi Olmayan Finansal Ürünlerin Kullanım Alanını Arttırmak İçin Ciddi Çaba Sarf Ediliyor IOTA (MIOTA) Avery Dennison ile üretim sonrası için ortaklık kuruyor Dev Kripto Para Borsası Litecoin Türevlerini Başlattı, Sırada Ripple (XRP) Var Dünya Devi Deloitte, Blockchain’in Önündeki Beş Temel Engeli Vurguladı Bitcoin (BTC) 2.970 dolar seviyesini görebilir! Analist açıklıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır