Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere’de Kripto Para Girişimlerine Rekor Yatırım

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere’de Kripto Para Girişimlerine Rekor Yatırım
İngiltere’de Kripto Para Girişimlerine Rekor Yatırım

© Reuters.  © Reuters.

Geçen sene İngiltere’de kripto para ve blockchain’e yapılan fonlama, rekor kırdı.

Pitchbook ve London & Partners tarafından yayınlanan verilere göre, bu alandaki şirketlere risk sermayesi yatırımcıları tarafından 200 milyon sterlinlik kaynak sağlandı.

Yapılan en büyük fon, blockchain yazılım firması Bitfury ve Londra merkezli TradeIX tarafından 61 milyon sterlin değerindeydi.

Bu yılın aksine, sektördeki yenilikçi girişimler 2017’de 19.11 milyon sterlin, 2016’da ise 51.96 milyon sterlinlik fon aldı.

Londra’daki teknoloji şirketleri 2018’de genel olarak İngiltere’nin yatırımını önemli ölçüde arttırdı, sadece başkentte sağlanan kaynaklar tüm ülkenin %72’sini oluşturuyor.

Ayrıca veriler Londra merkezli teknoloji işletmeleri; hala Berlin (936.53 milyon Euro), Paris (797.04 milyon Euro) ve Stockholm (224.23 milyon Euro) gibi diğer Avrupa şehirlerindeki teknoloji işletmeleri için mevcut olan büyüme sermayesi miktarının neredeyse iki katına erişebilmelerinden keyif alıyor.

Londra’nın işletme konusunda Belediye Başkan Yardımcısı Rajesh Agrawal ise şöyle dedi: “Bu rakamlar Londra’nın teknoloji, yenilik ve yaratıcılık açısından küresel bir merkez olarak gittikçe güçlendiğini gösteriyor. Teknoloji sektöründeki olağanüstü başarı kentimizin açıklığına ve kentteki uluslararası yeteneklerin çokluğuna dayanıyor. Brexit’in akıbetine bakmaksızın, Londra dünyanın her yerinden gelecek yeniliklere, yeteneklere ve yatırımlara açıktır.”

İngiltere yapay zekâ şirketlerine yapılan fonlamalar 218’de 736 milyon sterline yükseldi, yani bir önceki yıl elde edilen 499 milyon sterlinlik fonlamanın üstüne %47’lik bir artış oldu. Bu yüksek rakamlar, kullanıcılar tarafından ısmarlanan içerikler oluşturmak için yapay zeka kullanan Culture Trip için seri B yatırımı(58.86 milyon Euro) ve Graphcore’un yapay zeka chipmaker’ı için seri D yatırımı(153 milyon Euro) yapılmasının bir sonucu.

Beklenildiği gibi Londra merkezli şirketlerin toplam 1.08 milyon Euro kaynak toplaması (İngiltere’de toplam kaynak 1.17 milyon iken) İngiltere’nin Finans Teknolojisi sektörünün risk sermayesi yatırımcıları için büyük bir kazanç olduğunu gösteriyor. Büyük Finans Teknolojileri yatırımlarının arasında aynı zamanda Revolut’un 177 milyon Euro’luk ve Monzo’nun 84 milyon Euro’luk kaynağı var.

Ünlü yatırımcı, Passion Capital ortağı Eileen Burbidge şöyle ekledi: “ Londra, yenilikçi ve son teknolojileri geliştirme konusunda Avrupa’nın önde gelen bir merkezi. Londra ve İngiltere özelikle Finans Teknolojileri ve Yapay Zekâ gibi büyüyen alanlarda dünya çapında yüksek standartlı şirketler yaratıyor. Bu durum uluslararası yatırımcılar için muazzam bir fırsat sunuyor ve bugünün verilerine göre Londra’nın teknoloji sektörünün geleceği çok parlak.”

Başka ülkelere geçecek olursak, Berlin’deki teknoloji şirketlerinin kaynaklarındaki güçlü büyüme, Almanya’nın Londra ve İngiltere’nin ardından kaynak açısından ikinci olarak statüsünü arttırmasına yardımcı oldu. Fakat Paris ve Fransa için 2017 yılında toplanan 748 milyon Euro göz önüne alındığında, 2018’de 1 milyar Euro’yu geçmesi ivme kazandığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post İngiltere’de Kripto Para Girişimlerine Rekor Yatırım appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere’de Kripto Para Girişimlerine Rekor Yatırım - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’un Kripto Parası Libra Coin Nedir? Zorlu 8000 dolar direnci kırılabilirse Bitcoin yeni bir parabolik yükseliş yapabilir Bitcoin 11% artışla 8.017,5 seviyesinin üzerine çıktı Sıcak Haber: 8 Yıldır Vergi Ödemediğini İtiraf Eden Bitcoin Maksimalisti McAfee ABD’den Kaçtı! Ripple Fiyatı Tehlikeli Bölgede: XRP İçin Sırada Ne Var? Çin Halk Bankası Araştırmacısı: ‘Yuan Destekli Sabitkoin Fikri Değerlendirilmeli’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır