Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere Bankası: Ripple’ın Teknolojisi Küresel Ödemeleri Değiştirebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere Bankası: Ripple’ın Teknolojisi Küresel Ödemeleri Değiştirebilir
İngiltere Bankası: Ripple’ın Teknolojisi Küresel Ödemeleri Değiştirebilirİngiltere Bankası‘nın yöneticisi Mark Carney, Ripple’ın tokenı olan XRP hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Carney’nin açıklamalarına göre Ripple’ın kullandığı teknolojisi, gelecekte uluslararası ödeme altyapısının değişmesine yol açabilir.

İngiltere Bankası’nın yöneticisi Mark Carney kısa süre önce bir soru-cevap etkinliğine katıldı ve insanlardan gelen çeşitli soruları yanıtladı.

Carney katıldığı bu etkinlikte kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgili gelen bazı soruları da yanıtladı. İlk olarak git gide dijitalleşen ödeme işlemlerinden ve merkez bankalarının “dijital ekonomideki” rollerinden bahseden Carney, şu açıklamayı yaptı:

“Kullandığımız para, ödeme yapma şeklimizi, kullanmak istediğimiz finansal hizmetler; bunların hepsi evrim geçiriyorlar. Ancak ekonominin temelinde bir süre daha banknotlar olacak.”

Ripple Hakkında Yorumlar

Carney, kendisine bir Ripple kullanıcısı tarafından yöneltilen soruya da cevap verdi. Steve adlı bir kullanıcının sorusu şu şekilde:

“İngiltere Bankası, dijital varlıkların git gide daha fazla kullanılması hakkında ne düşünüyor (örnek: XRP’nin RippleNet sayesinde uluslararası ödemelerde kullanılabiliyor olması) ve İngiltere Bankası’nın buna benzer işlemleri yapmak için dijital varlık kullanmak gibi bir niyeti var mı?”

Carney bu soruya öncelikle İngiltere Bankası ile Ripple’ın 2017 yılından beri işbirliği yaptığını hatırlatarak yanıtladı. Bu ikili özellikle siber güvenlik, dijital varlık, dijital kayıt teknolojisi, makine öğrenimi gibi alanlarda işbirliği yapıyor.

Carney daha sonra daha kapsamlı bir cevap vererek şu yorumu yaptı:

“Yaptığımız proof-of-concept araştırmalarında farklı para birimleriyle yapılan iki işlemin, farklı RTGS sistemlerinde aynı anda gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğine bakıyoruz. Bu testin önemi şu; eğer bu uyumlu işlemlerden birisi başarısız olursa diğerinin de başarısız olması gerekiyor. Bu da gösteriyor ki sistem gayet iyi çalışıyor ve para birimleri arasında dönüşüm yapmak için kullanılabilir.”

Carney’ye göre bu sistem, uluslararası ödeme altyapısını ciddi ölçüde değiştirebilir. Carney ayrıca bu sistemle birlikte işlem maliyetlerinin düşeceğini, işlem hızlarının ise artacağını düşünüyor.

İngiltere Bankası: Ripple’ın Teknolojisi Küresel Ödemeleri Değiştirebilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere Bankası: Ripple’ın Teknolojisi Küresel Ödemeleri Değiştirebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Huobi, Cebelitarık ile İş Birliği Yapıyor Bitcoin fiyatı endişesi: Mt. Gox, 142 bin BTC’yi doğrudan verebilir Forbes: JPM Coin’in Ne Şekilde Kullanılacağı Çok Önemli Trump’ın FED Tepkisi Kripto Paralar Düşürmüş Olabilir Nexo, Stabil Koin Sahipleri İçin %6.5 Değerinde Faiz Verecek Coinbase’den 100 Milyon Dolarlık Stellar Air-Drop’u!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır