Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IMF ve Dünya Bankası’ndan Yeni Sanal Para

Ana Sayfa » GÜNCEL » IMF ve Dünya Bankası’ndan Yeni Sanal Para
IMF ve Dünya Bankası’ndan Yeni Sanal Para

© Reuters.  © Reuters.

IMF ve Dünya Bankası’ndan Yeni Sanal Para geldi. Geçtiğimiz yıllarda dünya ekonomisini kasıp kavuran Bitcoin gibi kripto paralar bilindiği üzere 2018 yılının sonlarına doğru ülkelerin baskıcı politikalarından dolayı büyük bir çöküş dönemine girdi. Yaşadığı bu çöküş döneminin ardından yeniden toparlanma sürecine giren Bitcoin hala günümüzdeki popülerliğini koruyor. Bitcoin’e rakip olacak bir ortak para yaratma amacında olan IMF ve Dünya Bankası geçtiğimiz günlerde kamuya birtakım duyurularda bulundu. Basın mensuplarına verilen demeçlerde ortak bir sanal para yaratma çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren IMF ve Dünya Bankası, bu paralara yalnızca iki kurumdan erişim sağlanacağını belirtti.

Yeni Kripto Para: Learning Coin
IMF ve Dünya merkez bankası ortak olarak düzenlediği basın toplantısın yeni kripto türü para geliştirdiklerini ve bu konuda çalışmaların sürdüğünü belirtti. Geliştirilen kripto paranın adı şimdiden belli oldu. Yeni geliştirdikleri sanal para biriminin adının teknolojiyi daha iyi anlamak anlamına gelen Learning Coin olarak açıkladılar. IMF yaptığı açıklamada Learning Coin’in oldukça güvenilir bir para birimi olacağını, bu paraya ulaşımın yalnızca iki kurum üzerinden gerçekleşeceğini bildirdi. Aynı zamanda Bitcoin’e rakip olarak geliştirilen yeni para birimi, Bitcoin gibi kripto para olma niteliği taşımayacak. Öte yandan açıklamalarına devam eden dünya devi iki banka, Learning Coin’in gerçek hayata yansımaları konusunda çok yarar sağlayacağını vurguladı. Ayrıca bu para birimi fon ve bankaların, kripto paraların gerçek yaşamda nasıl kullanıldığı hakkında da bilgi verecek.

IMF ve Dünya Bankası’ndan Yeni Sanal Para adlı makale ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IMF ve Dünya Bankası’ndan Yeni Sanal Para - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD Meclisi Facebook’un Kripto Parası İçin Duruşma Düzenleyecek Telegram ICO’suna SEC Engeli Ripple (XRP) ikincilik koltuğundaki yerini sağlamlaştırıyor Ripple yeterli düzenlemelerin yapılmaması hususunda şikayetçi 2019’da Stellar, XLM yatırımcısına iyi kazandırabilir 21 Ocak 2020: Kripto para piyasalarında son durum

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır