Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İddia: Nasdaq Kripto Fiyat Hareketlerini Tahmin Etmek İçin Bir Araç Tasarlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İddia: Nasdaq Kripto Fiyat Hareketlerini Tahmin Etmek İçin Bir Araç Tasarlıyor
İddia: Nasdaq Kripto Fiyat Hareketlerini Tahmin Etmek İçin Bir Araç Tasarlıyor

© Reuters.  © Reuters.

Dünyanın en büyük finansal kurumlarından olan Nasdaq, geleneksel finans ve menkul kıymet borsası dendiğinde akla ilk gelen yapılardan bir tanesi konumunda. Yeni gündeme düşen bir iddiaya göre, finans devi çok yakın bir zamanda kurumsal yatırımcılara yüzlerce kripto para biriminin trading işlemlerini kolaylaştırmak için çok kullanışlı bir araç sunabilir.

Firmaya çok yakın olduğunu iddia eden bir kişi, Nasdaq’ın kendi Analiz Merkezine, kripto para birimlerinin fiyat hareketlerini tahmin edebilen yeni araçlar ekleyeceğini belirtti. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Merkez, makine öğrenimi ve doğal dil işleme yöntemlerinden faydalanarak, sosyal medya ve diğer alternatif veri kaynaklarını tarıyor ve yatırımcılara piyasa hareketlerini takip edebilmek için daha iyi bir fırsat sunuyor.

Bugüne kadar, Analiz Merkezi daha çok geleneksel varlıklara odaklanmıştı ancak kripto para birimlerinin de buraya eklenmesi, Wall Street devlerinin bu yeni ama başarılı sektöre doğru eğildiğinin başka bir kanıtını daha ortaya koymakta.

Nasdaq’ın alternatif veri departmanı başkanı Bill Dague, CoinDesk‘e verdiği demeçte ”ilgi fazlalığını göz önüne alırsak, kripto para birimleri ile alakalı veri setlerini inceliyoruz ve keşfediyoruz” açıklamasında bulundu.

Ancak Dague bu cevaptan sonra biraz daha muallakta kalacak bir cümle ile sözlerini bitirdi:

”Kripto para birimleri ile ilgili bir ürün çıkartıp çıkartmayacağımızı bekleyip göreceğiz.”

Bunun yanı sıra, ismi gizli tutulan ama firmaya yakın olduğunu belirten başka bir kaynak, kendinden oldukça emin bir şekilde yeni kripto para veri aracının şu an beta test aşamasında olduğunu ve Kasım ayında piyasaya çıkarılacağını belirtti.

İddia: Nasdaq Kripto Fiyat Hareketlerini Tahmin Etmek İçin Bir Araç Tasarlıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İddia: Nasdaq Kripto Fiyat Hareketlerini Tahmin Etmek İçin Bir Araç Tasarlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Kripto Para Borsasının Kurucusuna Göre Kongre Görüşmelerinden Bitcoin Karlı Çıktı Yatırım fonu yöneticisi: Bitcoin’de bu ay 9000 dolar sürpriz olmaz Kripto Paralar, Bitfinex’in Planlarına Rağmen Artıyor New York, Kripto Para Madencileri İçin Daha Düzenlemeler Üzerine Çalışıyor Kripto Paralar Güney Kore’nin Hükümet Ticareti Yasağından Sonra Düşüşe Geçti Toplam Bitcoin Arzının %85’i Kazıldı, Geriye Kalan 3 Milyon BTC 121 Yılda Çıkarılacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır