Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IBM: Zincir Teknolojisi İle Gıda Takibi 2.2 Saniye Sürüyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » IBM: Zincir Teknolojisi İle Gıda Takibi 2.2 Saniye Sürüyor!
IBM: Zincir Teknolojisi İle Gıda Takibi 2.2 Saniye Sürüyor!

© Reuters.  © Reuters.

Gıda ve tarım kontrolü insanlığın geleceğini oluşturan temel taşlardan. Gıda insanlığın devamı için yeterli değil, sağlıklı gıda üretimi ve tüketiminin insanlığın geleceğini etkiliyor olması ve insanlığın ömrünün gıda güvenliği ile yakından ilgisi olması devletler tarafından bu konuda farklı adımlar atılmasına sebep olabiliyor.

IBM (NYSE:IBM) Global Technology Services CTO’su Bridget Karlin’in açıklaması ise dünyada tarımın takip sürecinin 7 günden 2.2 saniyeye indirilmesi başarısını konuşacak. Karlin, tarladan market raflarına kadar ABD’li Walmart’ın 7 güne varan tarım ve gıda kontrolünün zincir teknolojisi sayesinde 2.2 saniyede yapılabilir olduğunu ve bu sürenin dünyada bir ilk olduğunu açıkladı.

2.2 saniye inanılmaz!
IBM Global Technology Services CTO’su Bridget Karlin, 2.2 saniyede tarım ve gıdanın tarladan market rafına kadar kontrol edilebiliyor olmasının inanılmaz kısa sürdüğünü açıkladı. Gıdaların market rafına kadar olan tüm sürecinde neler yaşadıkları ve nerelerden geçtikleri, sağlık güvenceleri ve tüm bilgilerinin zincir teknolojisi ile 2.2 saniyede kontrol edilebiliyor olması gelecekte insanlık adına zorlaşacak olan su ve tarım gıda sektöründe zincir teknolojisinden çok fazla yararlanılabilecek.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IBM: Zincir Teknolojisi İle Gıda Takibi 2.2 Saniye Sürüyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bloomberg: Bitcoin ve kripto paraya ilgi neden azaldı? Ethereum’da şaşkınlık yaratan durum: 87,000 dolarlık işlem ücreti Bitcoin tahminleri tutan analistten korkunç altcoin tahmini Aralık 2018’in başından beri görülen 364 milyon dolarlık Bitcoin işlemleri Coinbase Etkisi: Chainlink, Coinbase’de Listelenmesinin Ardından Değerini %117.2 Artırdı! Şant Manukyan’dan Bitcoin ve Türk Lirası yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır