Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IBM destekli Stellar ödeme sistemi Ripple’a meydan okuyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » IBM destekli Stellar ödeme sistemi Ripple’a meydan okuyor!
IBM destekli Stellar ödeme sistemi Ripple’a meydan okuyor!

© Reuters.  © Reuters.

Kripto dünyasında en popüler para birimi nedir soruna vereceğim cevap kesinlikle Ripple olacaktır. Ripple hergün bir biri ardına finans çevreleriyle anlaşmalar yapmakta. Ancak, IBM (NYSE:IBM) destekli Stellar ödeme sistemi Ripple’ın pazardaki rolunu ele geçirebilir.

IBM destekli Stellar ödeme sistemi Ripple’ın yerine göz koyuyor!Ürünlerini kripto paralara açarak hizmetlerini hızlandırak isteyen çoğu sektörden farklı olarak, global bankacılık sistemi blockchain sistemini bankacılık sistemine uyarlamaya çalışıyor.

Bitcoin bu konuda bir rakip gibi görünmekle birlikte, Asya’da yoğunlaşan madencilik faliyetleri ve işlem hızının yavaşlığı, daha hızlı ve yeni ve de merkeziyetsiz bir para biriminin sektör için daha uygun olacağı açıktır. İşte tam bu konuda IBM destekli Stellar ödeme sistemi finansal soruna müthiş bir çözüm sunmaktadır.

Hız sınırı aşmak için IBM, tüketicilerin ve esnafların sınır ötesi işlem gerçekleştirbilmeleri için bir program başlattı. Bunu yaparken Stellar ağından yararlandı.

IBM neden Stellar’ı seçti?Ripple, zaten bir çok bankaya kendini kabul ettirmiş ve bu konuda baya yol almış durumda iken IBM’in Stellar‘ı neden seçtiği gerçekten merak konusu.

IBM yetkililerinin bu soruya cevabı şu şekilde:

Stellar tercihinin belli başlı bir kaç temel sebebi var. Eğer seçimimiz Bitcoin olsaydı, bu süreç daha henüz başlamadan bitecekti. Ayrıca BTC çoğunluk olarak Çin tarafından çıkarılıyor. Bizim müşterilerimiz orada değil, ben de onu orada bırakacağım.

Ripple konusunda daha da açıklık getirmesi istenildiğinde yetkili, Ripple ile farklı konularda işbirliği yaptıklarını belirtti.

Stellar, IBM ile açık kaynak kod tabanı, iyi geliştirilmiş bir yazılım API konusunda işbirliği içerisindeler. Açıkca belirmeseler de Stellar blockchain’i Ripple’ın blockchain’ine kıyasla kat ve kat üstündür. Ripple’ın temelde bazı sıkıntıları olsa da Stellar bu sıkıntıları gidererek yola çıkmıştır. Yani teknoloji olarak her konuda Ripple’dan üstündür.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IBM destekli Stellar ödeme sistemi Ripple’a meydan okuyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin teorisine göre Bitcoin’de kırılma riski Bitcoin Cash ve Litecoin Yatırımcıları Dikkat! Bitmain’in İşten Çıkarmaları, LTC ve BCH’yi Çok Sert Etkileyebilir Rusya, Petro Kripto Para Birimi İçin Hazır Değil – Venezuela’ya Petro Olmadan Yardım Edecek JP Morgan Chase CEO’su: Kripto Para Fiyatını Doğru Tahmin Ettim, Hoşnut Değilim! İrlanda Mahkemesi Bir Suçlunun Kripto Paralarına El Koydu ‘Bitcoin fiyatında patlama olabilir’ dedi, bu 4 nedeni gösterdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır