Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IBM Blockchain Projelerine Özel Oluşturulmuş Kayıt Sistemine Katıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » IBM Blockchain Projelerine Özel Oluşturulmuş Kayıt Sistemine Katıldı
IBM Blockchain Projelerine Özel Oluşturulmuş Kayıt Sistemine Katıldı


IBM (NYSE:IBM) 13 Eylül’de bir açıklama yaparak yeni bir Blockchain-kayıt sistemine katıldığını duyurdu.

Unbounded Registry adı altında oluşturulan bu yeni proje Blockchain startuplarından HACERA tarafından yönetiliyor olacak. Projenin amacı çeşitli Blockchain projelerinin “merkezsiz bir şekilde kayıt yaptırmalarını, araştırma yapmalarını ve diğer projelere katılmalarını” sağlamak.

Konuyla ilgili önceden yapılmış olan açıklamalara göre proje Blocckhain sektöründeki belli başlı sorunları çözmeyi hedefliyor. Projenin çözmeye çalıştığı sorunlar arasında Blockchain projeleri için rezerve edilmiş isimler, Blockchain ağlarının ve uygulamalarının bulmanın epey zor olması, alana-özel işlevler ve hizmetler bulunuyor.

HACERA tarafından yönetilen bu kayıt sistemine Intel (NASDAQ:INTC), Huawei, Batavia, Hitachi ve Avustralya Blockchain Birliği de katılmış durumda.

IBM’nin Blockchain teknolojisiyle ilgili çeşitli çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz. Teknoloji devi olan IBM daha bu ayın başlarında yaptığı bir duyuruda Stellar’ın “neredeyse gerçek zamanlı olarak” işlem yapmayı sağlayan Blockchain ağına (Blockchain World Wire) katıldığını açıkladı. Stellar bu ağı bankalar arasında gerçekleşen uluslararası işlemleri daha verimli hale getirmek için geliştirdi.


İlgili haber:
IBM Stellar Tabanlı Yeni Ödeme Sistemini Tanıttı: Blockchain World Wire

IBM Ağustos ayında ise Danimarka merkezli lojistik devlerinden Maersk ile bir araya gelerek Blockchain sektörünü lojistik sektörüne uyarlamak için yeni çalışmalar başlattı. Bu iki dev tarafından oluşturulan platform, tedarik zincirindeki her bir kargonun gerçek zamanlı olarak takip edilmesini sağlıyor.

IBM’nin teknoloji alanındaki danışman birimi olan IBM iX, Mediaocean adlı bir yazılım üreticisiyle işbirliği yaparak dijital medya işlemlerini takip etmeyi sağlayan yeni bir Blockchain platformu geliştirmişti.

IBM Blockchain Projelerine Özel Oluşturulmuş Kayıt Sistemine Katıldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IBM Blockchain Projelerine Özel Oluşturulmuş Kayıt Sistemine Katıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Borsalarından Kraken Özel Müşterilere Hisse Satacak En zengin yüzde 1’lik Bitcoin zengini dilimine girmek için ne kadar BTC’niz olmalı? Coinbase XRP’yi Listeleyecek Dedikoduları, XRP’nin Yükselişinin Arkasındaki Asıl Neden Mi? Tayland’ın Finansal Regülatörü, ICO Piyasasını Rahatlatmayı Amaçlıyor Monero Vadeli İşlemleri Dubai merkezli kripto borsasında işlem görmeye başladı Bir düşüş piyasasına rağmen, kripto para işlemleri zirveye yaklaşıyor: Peki önde olan kripto paralar hangisi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır