Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IBM: Blockchain ile Gıda Takibi Yapmak 2 Saniye Sürüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » IBM: Blockchain ile Gıda Takibi Yapmak 2 Saniye Sürüyor
IBM: Blockchain ile Gıda Takibi Yapmak 2 Saniye Sürüyor

2/2


2/2


Bilişim sektörünün dev şirketlerinden IBM (NYSE:IBM), Blockchain teknolojisiyle ilgili çalışmalar yapmaya devam ediyor.

IBM Blockchain teknolojisini şu ana dek finans, sağlık, gıda gibi çeşitli alanlarda kullandı. Şirket bu teknolojinin özellikle veri paylaşımı alanındaki potansiyeline güveniyor.

IBM‘in Blockchain teknolojisine duyduğu ilgi, şirketin önemli isimlerinden Bridget Karlin tarafından da doğrulandı. IBM Global Technology Services’in CTO’su olan Bridget Karlin, Las Vegas’ta gerçekleşen bir etkinliğe katılarak şu açıklamayı yaptı:

“Blockchain teknolojisini gıda takibi yapabilmek için kullanıyoruz. Gıdanın tarladan satıcıya kadar olan yolculuğunu böylece takip edebiliyoruz.”

Karlin’in açıklamalarına göre ABD’nin en büyük şirketlerinden olan Walmart (NYSE:WMT) gibi perakendeciler, Blockchain teknolojisinden ciddi anlamda faydalanabilirler. Karlin’in Walmart hakkındaki yorumları şu şekilde:

“Walmart’ın tarladan çıkıp raflara kadar gelen bir gıda ürünün takip etmesi eskiden yedi gün sürüyordu. Blockchain ile bu işlem 2.2 saniyede hallediliyor.”

Blockchain teknolojisinin gıda alanında epey faydalı olabileceğini düşünen Walmart da bu konu hakkında çeşitli çalışmalar yürütüyor. Walmart ayrıca bu çalışmalarda IBM’den destek alıyor. Bu iki şirket Blockchain teknolojisiyle ilgili ilk olarak 2016 yılında işbirliği yapmaya başladı.

Bu iki şirket özellikle Food Trust Blockchain bünyesinde işbirliği yapıyorlar. Bu organizasyona Walmart ve IBM gibi şirketlerin yanı sıra Nestlé, Dole, Kroger (NYSE:KR) ve Tyson Foods (NYSE:TSN) gibi şirketler de üye.

Karlin’e göre Blockchain teknolojisini kullanan şirketlerin sayısı ilerleyen zamanlarda artış gösterecek. Karlin, Blockchain’in şu anda “yayılma” aşamasında olduğunu söylüyor.

IBM: Blockchain ile Gıda Takibi Yapmak 2 Saniye Sürüyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IBM: Blockchain ile Gıda Takibi Yapmak 2 Saniye Sürüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bloomberg: Bitcoin ve kripto paraya ilgi neden azaldı? Ethereum’da şaşkınlık yaratan durum: 87,000 dolarlık işlem ücreti Bitcoin tahminleri tutan analistten korkunç altcoin tahmini Aralık 2018’in başından beri görülen 364 milyon dolarlık Bitcoin işlemleri Coinbase Etkisi: Chainlink, Coinbase’de Listelenmesinin Ardından Değerini %117.2 Artırdı! Şant Manukyan’dan Bitcoin ve Türk Lirası yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır