Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IBM, ABD Hükümetine “Blockchain Teknolojisine Geçelim” Dedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » IBM, ABD Hükümetine “Blockchain Teknolojisine Geçelim” Dedi
IBM, ABD Hükümetine “Blockchain Teknolojisine Geçelim” Dedi

© Reuters.  IBM, ABD Hükümetine “Blockchain Teknolojisine Geçelim” Dedi© Reuters. IBM, ABD Hükümetine “Blockchain Teknolojisine Geçelim” Dedi

IBM ve ABD Konvansiyonel Blockchain Dairesi üyeleri, 24 Eylül’de yapılan basın toplantısına göre, bir toplantıda kimlik sistemleri, ödemeler ve tedarik zincirleri için blok zincirinin kullanımını tartıştı.

IBM, geçtiğimiz günlerde, ABD Konvasiyonel Blockchain Yönetim Kurulu ile ortaklaşa hazırlanan “Blockchain’in Hükümet İçin Etkileri: Kimlik, Ödemeler ve Tedarik Zinciri Bilgileri” başlıklı bir rapor yayınladı.

Raporda belirtilen yuvarlak masada, ABD Temsilcileri Jared Polis ve David Schweikert, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) teknik direktörü olan Thomas Hardjono ve IBM’de blockchain teknolojisi ve CTO başkan yardımcısı Jerry Cuomo yer alıyor.

IBM ve MIT, Kongre üyeleriyle üç toplantı yaptı ve devletin piyasaya getirilmeden önce farklı çözümleri test edebilecekleri blockchain inovasyonunu ve düzenleyici sanal alanların devlet finansmanına olan ihtiyacını tartıştı.

Cuomo’nun basın açıklamasında dediği gibi, uzmanlar blok zincirini “bütün gün” okuyabiliyordu, ancak sonunda vatandaşlara sunulmak zorundaydı. Gündelik yaşamda blok zinciri entegrasyonu konusunda “ABD’nin harekete geçme zamanı” olduğunu vurguladı. “Blockchain hükümet için hazır, hükümeti blok zincir için hazır duruma getirelim” diye ekledi.

Amerikalıların yaşam kalitesini önemli ölçüde artırabilecek inovasyon ve blokchain uygulamaları için en iyi yasal çerçeveyi oluşturmanın önemini vurguladı. Polis ayrıca, blockchain’in “merkezileşmiş kurumlardaki gerçek güven eksikliğini” de ele alabileceğini ekledi.

Polis ayrıca ilgili kripto vergilemenin öneminden de bahsetti. “Kripto para kullanan kişilerin bir fincan kahve ya da bir dergi satın almak için vergi ödemeyeceklerinden emin olmak istiyoruz” dedi. Ancak, daha sonra kripto girişimleri için vergi muafiyeti sorulduğunda, IBM CTO’su Cuomo, küçük tutarların ötesine geçmeyeceğini söyledi.

Daha önce kripto paraların vergilendirmesine açıklık getirmek için İç Gelir Servisi’ne (IRS) çağrıda bulunan Cumhuriyet Savcısı Schweikert, görüşmesinde tıp ve sosyal projelerin blokchain çözümlerinden en fazla fayda görecek alanlar olduğunu söyledi. Bununla birlikte, verileri korumak için özel şifreleme standartlarının geliştirilmesi gerektiğini kaydetti. Bu, MIT ve Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) gibi çeşitli kurumlarla ortaklığın yürüttüğü bir amaç.

IBM, ABD Hükümetine “Blockchain Teknolojisine Geçelim” Dedi isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IBM, ABD Hükümetine “Blockchain Teknolojisine Geçelim” Dedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP’nin Toplam Piyasa Hacmi, Ethereum’a Çok Yaklaştı! XRP İkinciliğe Mi Oynuyor? Bitcoin Trading İşlemlerinde Japon Yeni, ABD Dolarını Geçti! Craig Wright: ”Bitcoin ABC’yi Bahçemi Gübrelemek İçin Kullanacağım” Bitcoin’de 2019’u doğru tahmin eden BitPay yöneticisinden 2020 öngörüleri Araştırma: Bitcoin fiyat keşfi için en önemli 10 borsa Tim Draper: Bitcoin Fiyatı, Bakkt’ın Piyasaya Çıkışından Dolayı ”Birazcık Artış Yaşayabilir’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır