Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hong Kong’lu Girişimci, Kripto Para Madencilik Entrikası İle Yatırımcıları Kandırmakla Suçlanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hong Kong’lu Girişimci, Kripto Para Madencilik Entrikası İle Yatırımcıları Kandırmakla Suçlanıyor
Hong Kong’lu Girişimci, Kripto Para Madencilik Entrikası İle Yatırımcıları Kandırmakla Suçlanıyor6 Ocak tarihinde South China Morning Post tarafından yayınlanan bir habere göre, Hong Kong içerisinde yaşayan bir girişimci, kripto para madencilik donanımı odaklı yatırım şeması ile birden çok yatırımcıyı dolandırmakla suçlanıyor.

Hong Kong Meclisi İdari Grubu içerisindeki en büyük ikinci siyasi parti olan Demokratik Parti, geçtiğimiz Ekim tarihinden bu yana 20’den fazla şikayet aldı ve şikayetlerin hepsi 24 yaşındaki iş adamı Wong Chin-kit’e dokunmakta. Şikayette bulunan dört kişinin her biri, yaklaşık 2.500 dolar ile 127.600 dolarlık kayıplar yaşadıklarını ve toplam 383.000 dolara yakın zarar ettiklerini ifade etmekte. SCMP’nin aktardığına göre söz konusu dört mağdur yaptıkların yatırımın tamı tamına iade edilmesini istiyor ve devletin bu konuda hareket geçmesini talep ediyor.

Konu hakkında açıklama yapan kolluk kuvveti sözcüsüne de yer veren SCMP haberi, 29 ve 41 yaşları arasında toplamda 9 bireyin de benzer yatırım şemasında 120.000 dolarlık dolandırıldığı şikayetine ulaşıldığını belirtiyor.

Şüpheli konumundaki Wong ise, yatırımcıları ”Filecoin” isimli bir kripto para birimi için madencilik donanımı satın alma yönünde kandırarak, yatırımcılara sadece üç ay içerisinde ‘gerçek olamayacak kadar güzel’ kazanç getireceğini iddia etmesiyle suçlanıyor. Yatırımcıların daha sonra acı bir şekilde öğrendiği üzre, kazılan Filecoin’in alıp satılabilen bir kripto para olmadığı ve doğal olarak vaat edilen kazançların da gerçek olmadığı ortaya çıktı.

Wong henüz herhangi bir kolluk kuvvetince bir işleme tabi tutulmadı ancak iddialara göre çok yakın bir zamanda ”kapsamlı” bir polis soruşturmasına konuk edilebilir. SCMP’nin aktardığı ek bir bilgiye göre ise, Wong kara para aklamak suçundan da suçlanabilir.

Şüpheli, kendisini sosyal medyadan şu şekilde savundu:

”Ben sadece madencilik makineleri satıyorum ancak sanki insanları öldürmüşüm gibi muamele görüyorum. Onlar para kazandıkları zaman kimse sana teşekkür etmez. Ancak para kaybettikleri zaman buna dolandırıcılık derler.”

Hong Kong’lu Girişimci, Kripto Para Madencilik Entrikası İle Yatırımcıları Kandırmakla Suçlanıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hong Kong’lu Girişimci, Kripto Para Madencilik Entrikası İle Yatırımcıları Kandırmakla Suçlanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü kaldıraçlı Bitcoin ve kripto para borsasından önemli yenilikler Ethereum İçin 700 Dolardan Short Açan Yatırımcı: Dibi Henüz Görmedik! CFTC Başkanı: Blockchain 2008’deki Krizin Etkilerini Hafifletebilirdi Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada, Kripto Paralar ile İlgili Konuştu: ”Bu Konu Çok Önemli” Facebook Emin Adımlarla İlerliyor – Sosyal Medya Devi Bir Blockchain Şirketini Satın Aldı! Tron’un Kurucusu Justin Sun: Merkeziyetsiz Uygulamalar Yüzde 500 Artacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır