Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hint Kripto Para Borsaları: Yüksek Mahkeme Duruşması Pek Önemli Değil

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hint Kripto Para Borsaları: Yüksek Mahkeme Duruşması Pek Önemli Değil
Hint Kripto Para Borsaları: Yüksek Mahkeme Duruşması Pek Önemli Değil

© Reuters.  © Reuters.

Yaklaşmakta olan Yüksek Mahkeme Duruşması için olan beklentiler ve korkular git gide büyürken, söz konusu büyük gün kripto para birimlerinin ülkedeki geleceği için çok da belirleyici bir rol oynamayabilir. Yargı neye karar verirse versin, ülkedeki kripto para borsaları Hindistan Rezerv Bankasının (RBI) koyduğu yasağı başka yollarla atlatmayı çoktan keşfetti bile.

Tik Tak, Tik Tak – Kripto Para Borsaları Oldukça Gerildi
Önümüzdeki hafta tahmini olarak Nisan ayından beri Hindistan kripto para gündeminin tepesinde yer alan çok önemli bir tartışma hakkında yasal hüküm verilecek. RBI Nisan ayında bütün bankaların kripto para ile ilgili işletmelerle çalışmasını yasaklayan bir genelge yayınlamıştı ve daha sonra bir kaç borsa bu karara itiraz edip olayı yargıya taşıdı. Önümüzdeki hafta bu dava için Yüksek Mahkemeden bir karar çıkması bekleniyor.

Gergin bekleyiş neredeyse ülkedeki bütün kripto para borsalarını ve kripto para sahiplerini terletirken, Hindistan’ın ilk Bitcoin borsası Zebpay‘in CEO’su Ajeet K, bu görüşe katılmıyor:

”Ben bizim davamızın çok güçlü olduğunu düşünüyorum ve RBI’nin kendine göre düşünceleri ve zorunlukları olduğunu da görüyorum. Ancak bu karar (mahkeme kararı) çok ciddi bir anlamda bitcoin’lerin buradaki geleceğini belirlemeyecek.”

Ajeet sonuç ne olursa olsun, kripto para endüstrisinin bir şekilde yolunu bulacağını düşünüyor. Sonuç eğer olumlu olursa, sektör ilerlemeye devam ettikçe yoluna çıkacak başka düzenleme ve denetim unsurları olacak. Eğer sonuç olumsuz çıkarsa da, kripto para sektörü için pek olumlu şeyler olmayacak.

Hint Kripto Para Borsaları: Yüksek Mahkeme Duruşması Pek Önemli Değil isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hint Kripto Para Borsaları: Yüksek Mahkeme Duruşması Pek Önemli Değil - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vitalik Buterin, Ethereum’un Kendisi Olmadan da İlerleyebilmesinin – Merkeziyetsizliğin Şart Olduğunu Vurguladı 2019 yılında dikkat edilmesi gereken 3 kripto para Japonya Merkez Bankası: Libra Tedirgin Edici Charlie Lee: Ben Sattım Diye LTC Almamak Çok Yanlış ABD, Blockchain ile Seyahat Güvenliğini Arttırmayı Amaçlıyor Ekonomist: Bitcoin Ticareti Yasa Dışı Kumar Kabul Edilebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır