Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan’daki Kripto Para Borsaları Düzenlemelerden Kaçmak İçin Kripto Para ATM’lerine Geçiş Yapıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan’daki Kripto Para Borsaları Düzenlemelerden Kaçmak İçin Kripto Para ATM’lerine Geçiş Yapıyor
Hindistan’daki Kripto Para Borsaları Düzenlemelerden Kaçmak İçin Kripto Para ATM’lerine Geçiş Yapıyor2018 yılında karara bağlanan ve uygulamaya konulan bankacılık yasağı sonrası, Hindistan içerisindeki kripto para borsaları yasaların ”gri bölgeleri” denilen boşluklarında hizmet verebilmek ve işlemlerine devam etmek için yeni yöntemler bulmakta.

Unocoin geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayılan ve fotoğrafı çekilen bir kripto para ATM’si sonrası açıklama yapmış ve Hindistan içerisinde birden fazla kripto para ATM’si kurmaya başlayacağını belirtmişti.

Unocoin’in CEO’su Sathvik Vishwanath, news.Bitcoin.com kaynağına Çarşamba günü yolladığı e-mail ile olayı doğrulamıştı:

”ATM cihazlarını piyasaya sürdüğümüz doğru ama bunu resmi olarak henüz açıklamadık. Bu işlemi yapabilmek için bir veya iki haftaya ihtiyacımız olabilir. Birisi bir ATM cihazına denk geldi ve fotoğrafı ve fotoğraf ile ilgili spekülasyonları yaymaya başladı.”

İnsanlar Hindistan Rezerv Bankası tarafından çıkartılan bankacılık hizmetleri yasağı yüzünden, direkt olarak kripto para ile işlem yapmak yerine itibari parayı ATM’ler aracılığıyla kripto paralara çevirmeyi tercih ediyor. Ülkede kripto para borsalarına bankacılık hizmeti verilmesi yasak olsa da, henüz kripto para atm’leri için aynı durum söz konusu değil. Kripto para kullanıcılarının borsaya kıyasla ATM’lerde zorluk yaşayacağı en büyük konu ise, günlük para çekme ve yatırma limitlerinin düşük olması.

Unocoin’in yerleştirmeye başladığı ATM’lerde Bitcoin, Litecoin, XRP, Ethereum ve Bitcoin Cash gibi kripto para birimleri çekme veya yatırma işlemi yapılabiliyor.

Hindistan’daki Kripto Para Borsaları Düzenlemelerden Kaçmak İçin Kripto Para ATM’lerine Geçiş Yapıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan’daki Kripto Para Borsaları Düzenlemelerden Kaçmak İçin Kripto Para ATM’lerine Geçiş Yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rusların Sadece %2’si Bitcoin’e Yatırım Yaptı! Bitcoin’de fiyat hala güçlü bir yükseliş eğiliminde Bu hafta sonu yakın takip edilmesi gereken 6 kripto para Avrupa’da Kripto Paraların Geleceği Asya’ya Göre İyileşebilir Ünlü kripto para uzmanı: Ethereum’un fiyatı yüzde 40 artabilir Kripto Para Borsası Bitfinex’i Hacklemekle Suçlanan İki İsrailli Kardeş Tutuklandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır