Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan Merkez Bankası ‘Dijital Rupi’ Planını Erteledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan Merkez Bankası ‘Dijital Rupi’ Planını Erteledi
Hindistan Merkez Bankası ‘Dijital Rupi’ Planını Erteledi

2/2


2/2


Yerel haber kaynaklarına göre Hindistan Merkez Bankası (RBI), kendi dijital parasını oluşturmak için hazırladığı planları erteleme kararı aldı.

Hindistan Merkez Bankası, Nisan ayında kendi dijital parasını oluşturmayı düşündüğünü açıkladı. Merkez Bankası, bu paranın üretilebilmesi için disiplinlerarası bir ekibin kurulacağını da belirtti.

Merkez Bankası, Ağustos ayında yaptığı bir duyuruda bu ekibin kurulduğunu ve çalışmaya başladığını belirtti. Merkez Bankası, kağıt para üretiminin maliyetlerinden kurtulmak ve küresel trendlere uyum sağlayabilmek için rupi tabanlı bir para oluşturmayı düşünüyordu.

Merkez Bankası tarafından kurulan bu ekibin tam olarak ne gibi araştırmalar yaptığı, bu araştırmaların sonucunda ne gibi veriler elde edildiği bilinmiyor. Ancak yerel haber kaynaklarına göre yetkililer bu planı erteleme kararı aldılar.

Yerel haber kaynaklarından Hindi Business Line, anonim bir kaynağın bu konu hakkında açıklama yaptığını ve şöyle söylediğini aktarıyor:

“Hükümet artık dijital para oluşturmak istemiyor. Hükümet, dijital para planını düşünmek için henüz çok erken olduğu kanaatinde.”

Hindistan Hükümeti, kripto paralara yönelik henüz somut bir adım atmış değil. Hükümet, kripto para düzenlemeleriyle ilgili de çeşitli çalışmalar yapmış olmasına rağmen kesin bir girişimde bulunmadı.

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir haberde Hindistan’daki yetkililerin kripto para sektörüne “temkinli” yaklaşmaya devam ettiklerini belirttik.

Hindistan’daki bazı uzmanlar hükümetin bu konudaki gerekli adımları zamanla atacağını düşünüyorlar. Ayrıca bazı kaynaklara göre Hindistan’daki otoriteler, kripto paraları “katı şartlar” altında düzenlemeyi planlıyorlar.


İlgili haber:
Hindistan Kripto Paraları “Katı Şartlar” Altında Yasallaştırabilir

Hindistan Merkez Bankası ‘Dijital Rupi’ Planını Erteledi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan Merkez Bankası ‘Dijital Rupi’ Planını Erteledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

22 Ekim Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Monero için genel görünüm Binance CEO’sunun Ripple hakkındaki görüşleri XRP topluluğunu heyecanlandırdı F2Pool kurucusu Mao, 600 bin madencinin faaliyetini durdurduğunu söylüyor Ciddi Olayların Yaşandığı Hong Kong’da Bitcoin’e Talep Artıyor Avrupa’daki Coinbase Müşterilerine USD Müjdesi! 4 Aralık Litecoin analizi: LTC fiyatı nereye gidiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır