Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan Merkez Bankası Devam Eden Dava Sürecinde, Kriptoların ”Para Birimi Olarak” Geçerli Olmadığını İddia Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan Merkez Bankası Devam Eden Dava Sürecinde, Kriptoların ”Para Birimi Olarak” Geçerli Olmadığını İddia Etti
Hindistan Merkez Bankası Devam Eden Dava Sürecinde, Kriptoların ”Para Birimi Olarak” Geçerli Olmadığını İddia Etti

© Reuters.  © Reuters.

Şu sıralar Hindistan Merkez Bankası (RBI) ve yayınladığı genelge yüzünden ona karşı dava açan Hindistan kripto para borsalarının arasındaki yasal savaş iyice kızışmaya başladı. Hindistan Merkez Bankası Çarşamba günü yaptığı bir açıklamada, Bitcoin‘in ülke içerisinde Yüksek Mahkeme kararından önce tanınamayacağını iddia etti.

RBI Mahkeme esnasında yer alan yazılı ve yeminli açıklamasına göre, mevcut yasalar nedeniyle, kriptoların şu an için ne bir para birimi ne de bir para olarak kabul edilemeyeceğini, bunların ikisine de uymadığını vurguladı.

RBI’nin açıklaması şu şekilde:

”Kripto para birimlerinin gerçek para birimi olmadaki yetersizliği ortada. RBI’nin Bitcoin gibi sanal para birimlerini mevcut yasalar altında ”para birimi” olarak görmediği de bariz. Şu an güncel yasalar altında Bitcoin’i para birimi olarak gören hiçbir yetki bölgesi bulunmuyor.”

Dahası, CNN‘in News 18 kaynağındaki bir habere göre, RBI ifadesinin devamında kriptoların eşler arası bir ağ yarattığını ve bunların hizmet sağlayıcı tarafından kontrol edilemediğini, ”geçerli bir ödeme sistemi olarak bile kabul edilemeyeceklerini” de ifade etmiş.

Banka bir para biriminin ”geçerli bir para birimi” olarak kabul edilmesi için, ”benzer veya aynı fiş karakteristikleri, havale emirleri” gibi temel gereksinimlere ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Davanın bir sonraki duruşması, News 18 kaynağının iddiasına göre 17 Eylül tarihinde görüşülecek. Hint kripto para topluluğu üyeleri her şeyi bırakıp adeta söz konusu davaya odaklanmış durumda.

Hindistan Merkez Bankası Devam Eden Dava Sürecinde, Kriptoların ”Para Birimi Olarak” Geçerli Olmadığını İddia Etti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan Merkez Bankası Devam Eden Dava Sürecinde, Kriptoların ”Para Birimi Olarak” Geçerli Olmadığını İddia Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in Altının Yerini Alması İçin Gereken Fiyat, Ripple (XRP), Ethereum, Litecoin, Cardano, Zilliqa ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberleri Nicholas Merten: “Kripto para, fiat para birimini tahtından indirecek.” Bitcoin Fiyatının 400 Bin Dolara Çıkması Mümkün Rusya Başbakanı, Gazprom’un Blockchain Kullanımına Onay Verdi! Ripple, Akıllı Sözleşmeler Platformundaki son yatırımlarla XRP kullanım alanını genişletiyor Nasdaq tokenizasyon platformunu denemeye başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır