Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan Merkez Bankası Devam Eden Dava Sürecinde, Kriptoların ”Para Birimi Olarak” Geçerli Olmadığını İddia Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan Merkez Bankası Devam Eden Dava Sürecinde, Kriptoların ”Para Birimi Olarak” Geçerli Olmadığını İddia Etti
Hindistan Merkez Bankası Devam Eden Dava Sürecinde, Kriptoların ”Para Birimi Olarak” Geçerli Olmadığını İddia Etti

© Reuters.  © Reuters.

Şu sıralar Hindistan Merkez Bankası (RBI) ve yayınladığı genelge yüzünden ona karşı dava açan Hindistan kripto para borsalarının arasındaki yasal savaş iyice kızışmaya başladı. Hindistan Merkez Bankası Çarşamba günü yaptığı bir açıklamada, Bitcoin‘in ülke içerisinde Yüksek Mahkeme kararından önce tanınamayacağını iddia etti.

RBI Mahkeme esnasında yer alan yazılı ve yeminli açıklamasına göre, mevcut yasalar nedeniyle, kriptoların şu an için ne bir para birimi ne de bir para olarak kabul edilemeyeceğini, bunların ikisine de uymadığını vurguladı.

RBI’nin açıklaması şu şekilde:

”Kripto para birimlerinin gerçek para birimi olmadaki yetersizliği ortada. RBI’nin Bitcoin gibi sanal para birimlerini mevcut yasalar altında ”para birimi” olarak görmediği de bariz. Şu an güncel yasalar altında Bitcoin’i para birimi olarak gören hiçbir yetki bölgesi bulunmuyor.”

Dahası, CNN‘in News 18 kaynağındaki bir habere göre, RBI ifadesinin devamında kriptoların eşler arası bir ağ yarattığını ve bunların hizmet sağlayıcı tarafından kontrol edilemediğini, ”geçerli bir ödeme sistemi olarak bile kabul edilemeyeceklerini” de ifade etmiş.

Banka bir para biriminin ”geçerli bir para birimi” olarak kabul edilmesi için, ”benzer veya aynı fiş karakteristikleri, havale emirleri” gibi temel gereksinimlere ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Davanın bir sonraki duruşması, News 18 kaynağının iddiasına göre 17 Eylül tarihinde görüşülecek. Hint kripto para topluluğu üyeleri her şeyi bırakıp adeta söz konusu davaya odaklanmış durumda.

Hindistan Merkez Bankası Devam Eden Dava Sürecinde, Kriptoların ”Para Birimi Olarak” Geçerli Olmadığını İddia Etti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan Merkez Bankası Devam Eden Dava Sürecinde, Kriptoların ”Para Birimi Olarak” Geçerli Olmadığını İddia Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance CEO’su CZ: 2019 Yılı Umut Vaat Ediyor Amerikalı Yazılım Şirketi Blockchain Merkezli Spam Önleyici Sisteminin Patentini Aldı Chainalysis Araştırması, Kripto Para Borsalarının Güvenlik Açıklarını Ortaya Koydu Ripple CEO’su ve kurucu ortağından Kongre’ye açık mektup İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü Japonya’nın En Büyük Demiryolu Şirketi, Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeyi Düşünüyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır