Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hangi kripto paraların ATM’leri revaçta? 2018’de günde ortalama 6 Kripto ATM’si kurulmuş!!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hangi kripto paraların ATM’leri revaçta? 2018’de günde ortalama 6 Kripto ATM’si kurulmuş!!
Hangi kripto paraların ATM’leri revaçta? 2018’de günde ortalama 6 Kripto ATM’si kurulmuş!!

© Reuters.  © Reuters.

Data Light’ın araştırma sonuçlarına 2018’de, günde ortalama 6 kripto ATM si kurulmuş. Peki hangi Kripto paraların ATM’leri ön plana çıkmış. Kripto pazarındaki düşüş eğilimine rağmen kripto ATM’lerin sayısının artışı dikkat çekiyor. Geçenlerde ülkemizde de Koineks öncülüğünde Türkiye’deki tek Bitcoin ATM’si açılmıştı. Konu ile ilgili haberimizi Koinmedya okuyucularıyla paylaşmıştık.

Kripto paraların adaptasyonu için Kripto ATM’ler Önemli2018’in son döneminde olduğumuz şu zamanlarda hangi kripto paraların ne fiyatlarda olduğu herkesçe malum. Piyasadaki kripto paraların birçoğu fiyatlarındaki düşüş nedeniyle seneyi hayal kırıklığı ile sonlanmak üzere. Fakat konuya sadece fiyatlar perspektifinden yaklaşılmamalı. Kriptonun adaptasyonundaki yükselişi özellikle sene boyunca Kripto ATM’lerin sayısının artışından rahatça anlayabiliriz.

Data Light firması 2018’in sonunda tüm dünyada bulunan kripto ATM’lerin sistematik bir çalışmasını yaptı. Data Light’ın istatistiklerine göre kripto para birimi ATM’lerinin sayısı bu yıl 4000’i aştı ve 2017 yılına oranla iki katına çıktı. Kripto fiyatları Aralık ayında geçen seneye oranla çok yüksek miktarda düşüş gösterirken, adaptasyon ateşinin oldukça sıcak olduğunu bu rakamlardan anlayabiliriz.

Hangi kripto paraların ATM’leri revaçta?

Dikkat edilmesi gereken bulgulardaki başka bir önemli unsur, bu kripto ATM’lerinin hepsinin sadece Bitcoin destekleyen ATM’ler olmadığıdır. ATM sayılarında 2421 sayısı ile Litecoin’i de destekleyen, 1993 ile Ethereum’u da destekleyen ATM’ler ön plana çıkıyor. Dash, Monero ve ZCash Kripto paralarını destekleyen ATM’ler bu konuda sırasıyla 729, 128 ve 67 ile istatistiklere yansımış. Bununla birlikte unutulmaması gereken ilginç bir nokta, bu ATM’lerin çoğunluğunun, kripto fiyatlarının bulundukları felaket seviyelerinin tam olarak hissedilmediği bu yılın başlarına doğru kurulmuş olması.

Ülkelere göre dağılım.Hangi Kripto paraların ATM’lerinin ön plana çıkmasından başka Kripto ATM istatistiklerinde farklı bir kaynak (coinatmradar.com) da Kripto ATM nin ülkelere göre dağılımını gözler önüne koyuyor. 76 ülkede Dünya genelinde toplam 4.085 kripto para birimi ATM makinesi mevcut.

ABD’de 1.258 Bitcoin ATM makinesi bulunuyor ve Bitcoin Cash’i destekleyen 1.000’in üzerinde ATM var. Kuzey Amerika’da toplam 3,157 adet Kripto makine mevcut.

Orta Avrupa 750 adet varken, Birleşik Krallık ta 200’den fazla Kripto ATM makinesi mevcut. Güney Amerika 65 makineyle ön plana çıkarken, Avustralya toplam 54 makineyle Güney Amerika’nın gerisinde kalıyor.

Ülkemizdeki Kriptoya rağbet ortalamaya vurduğunuzda azımsanmayacak oranda fakat, ne yazık ki sadece geçenlerde bir adet Bitcoin ATM’si hizmete girdi. Bu sayının ilerde daha çok artacağını düşünüyoruz.(Bknz: Türkiye’de ilk Bitcoin ATM ‘si hizmete girdi.

Kripto para piyasası ve Coinlerle ilgili son dakika gelişmelerini en hızlı şekilde öğrenmek için Twitter hesabımızı takip ediniz. https://twitter.com/koinmedya_?lang=es

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hangi kripto paraların ATM’leri revaçta? 2018’de günde ortalama 6 Kripto ATM’si kurulmuş!! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’daki Constantinople Forku 10 Gün Sonra Geliyor Kripto balinaları ne yapmak istiyor? Bu sefer 380 milyon dolarlık Litecoin (LTC) başka bir adrese taşındı ABD’nin lider Bitcoin borsası Coinbase, devasa kârını açıkladı! ABD, Blockchain ile Seyahat Güvenliğini Arttırmayı Amaçlıyor Deneyimli borsacıdan Ripple’a fiyat manipülasyonu suçlaması Brian Kelly Kurumsal Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcılar İçin 2019’u İşaret Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır