Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’nin Düzenleyici Baskısıyla Bitcoin 11.000$ Seviyesinin Altına Düştü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’nin Düzenleyici Baskısıyla Bitcoin 11.000$ Seviyesinin Altına Düştü
Güney Kore’nin Düzenleyici Baskısıyla Bitcoin 11.000$ Seviyesinin Altına Düştü
© Reuters. © Reuters.

Investing.com – Dijital döviz bitcoin ve diğer majör kripto paraların fiyatları Salı günü keskin bir düşüş yaşadı, Güney Kore hükümetinin dijital döviz ticaretinde sert önlemlerini pekiştirdi.

Bitcoin Bitfinex borsasında saat 12.52’de 10,449$’dan işlem görüyordu, öncesinde 10,141$’ı test etmişti.

Ethereum Bitfinex borsasında en son 958$’dı, psikolojik olarak önemli bir eşik olan 1.000$ seviyesinin altına düştükten sonra yeniden yukarı çıkamadı.

Bu sırada, Ripple XRP Poloinex borsasında yaklaşık %9 düştükten sonra 1,25$’dan işlem görüyordu.

Kripto paralar Güney Kore hükümetinin 30 Ocak’tan itibaren kripto para ticaretindeki anonim banka hesabı kullanımını yasaklayacağını bildirmesinin ardından sert satış baskıları altına girdi.

Geçtiğimiz ay, hükümet kripto para yatırımcıları için yeni sanal hesap açılmasını yasaklamıştı ve sanal döviz tüccarlarına var olan hesaplarını gerçek isimleriyle değiştirmeleri zorunluluğunu getirmişti.

Pazar günü, Güney Koreli Yohnap haber ajansı Güney Kore hükümetinin kripto para borsalarında hisse kullanıcılarının işlem verileriyle birlikte bankalara da kripto para ticaretinde resmi kısıtlama getirme planları olduğunu söyledi.

Bankaların kendi kullancılarının işlem verilerini bankalarla paylaşması için kripto para borsalarına gereksinim duyacağı sistemi bu ayın sonunda veya sonraki ayın başlarında tanıtması bekleniyor.

Yohnap’tan Pazartesi günü gelen başka bir rapor hükümetin kripto para borsalarında bu yıl şirketsel ve yerel gelir vergilerini %24,2’ye yükselteceğini belirtti.

Güney Kore hükümeti kripto para borsalarının tamamını kapatma veya yalnızca yasa dışı hareket edenleri sonlandırma gibi kripto para ticaretine göz açtırmamak için birçok seçeneği inceliyor.

Güney Kore’deki kripto para ticareti hayli spekülatif ve sık sık diğer ülkelerdeki borsalardan kayda değer biçimde daha yüksek fiyatlandırıldığı anlamına gelen premium’dan işlem görüyor. Ülke bitcoin ve ethereum gibi majör paralar için en büyük piyasalardan biri konumunda bulunuyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’nin Düzenleyici Baskısıyla Bitcoin 11.000$ Seviyesinin Altına Düştü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Plan, medyaya sızdırıldı: EOS’un 1 Haziran gizemi çözülüyor Kripto para topluluğu bu yüzleşmeyi konuşuyor: Arthur Hayes & Nouriel Roubini Tam 100 milyar dolarlık Bitcoin 1 yıldan fazla hareket etmedi… Önümüzdeki 5 Yıl İçinde Kurumsal Yatırımcıların % 41’i ICO’lara Yatırım Yapacak Bitcoin’de bu yarılanmayı farklı kılacak 4 şey Mike Novogratz, Çinli Milyarderlerin ‘Ortadan Kaybolmasının’, Bitcoin İçin Olumlu Olduğunu Düşünüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır