Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’deki Yeni Havale Uygulamasında Ripple’ın Teknolojisi Kullanıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’deki Yeni Havale Uygulamasında Ripple’ın Teknolojisi Kullanıldı
Güney Kore’deki Yeni Havale Uygulamasında Ripple’ın Teknolojisi KullanıldıGüney Kore’deki kripto para borsalarından Coinone’ın alt şirketi Coinone Transfer, Cross adlı yeni bir uygulama çıkardı.

Ripple‘ın teknolojisinin kullanıldığı bu uygulama, Güney Kore’nin ilk Blockchain tabanlı havale uygulaması olarak gösteriliyor.

Coinone Transfer, işbu uygulamayı geliştirirken RippleNet teknolojisinden kullandı ve süre boyunca Siam Commercial Bank ile işbirliği yaptı. Filipinler’deki Cebuana Lhuillier ile de ortaklaşa çalışan Coinone Transfer, uygulamayı yakın gelecekte bölge geneline yaymayı hedefliyor.

Ripple’ın konu hakkında yayınladığı duyuruya göre Cross adlı bu uygulama, Güney Kore’deki diğer havale uygulamalarından çok daha farklı. Bu farklılığın başlıca sebebi ise Cross’un “geleneksel metotlara dayanmıyor” olması.

Yerel Talep

Coinone Transfer, vatandaşların bu uygulama sayesinde çok kolay bir şekilde sınır dışı işlem yapabileceklerini söylüyor. Şirketin açıklamalarına göre Cross sayesinde sınır dışı ödeme yapmak, bankaya para yatırmak kadar kolay olacak.

Ripple’ın açıklamalarına göre şu ana dek Güney Kore’de sunulan havale işlemleri bir hayli kısıtlıydı. Mevcut havale hizmetlerinin en büyük problemi ise kesilen yüksek işlem ücretleriydi. Ayrıca Güney Kore’deki vatandaşlar, diğer havale uygulamalarını kullanarak işlem yaptıkları zaman işlem takibi yapmakta sorun yaşıyorlar.

Ülkedeki vatandaşların havale konusunda ciddi zorluklar yaşadığını belirten Ripple yetkilileri, Cross adı altında geliştirilen bu yeni uygulamanın söz konusu sorunları çözebileceğine inanıyorlar.

Ayrıca Güney Kore Hükümeti, geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada havale hizmeti sunan şirketlere özel bir lisans vermeye başlayacağını duyurdu. Bu da ülkedeki şirketlerin bu alanda adımlar atmaya başlamasını sağladı.

Güney Kore’deki Yeni Havale Uygulamasında Ripple’ın Teknolojisi Kullanıldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’deki Yeni Havale Uygulamasında Ripple’ın Teknolojisi Kullanıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple yeni ortaklıklar kuruyor: XRP’yi kullanacak yeni şirketler var! ”Tüm Kripto Paraları Müşteri Talebine Göre Listeliyoruz” Maaşları Bitcoin’le Ödemeyi Olanaklı Kılan Şirkete Rağbet Büyüyor 22 Kasım Ethereum fiyat analizi: ETH’de düşüş devam eder mi? Bitcoin 2019’da Altın ve NASDAQ’dan Daha İyi Bir Performans Sergiliyor Bu Hack Saldırısına Dikkat

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır