Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Kripto Paraları Engellemeye Taraf Değil, Yasaklar Uygulamaktan Yana

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Kripto Paraları Engellemeye Taraf Değil, Yasaklar Uygulamaktan Yana
Güney Kore Kripto Paraları Engellemeye Taraf Değil, Yasaklar Uygulamaktan Yana

© Reuters.  © Reuters.

Güney Kore, kripto paraların dünyada belki de en fazla aktif kullanımda olduğu ülkeler arasında ilk sıradadır. ABD ve Güney Kore arasındaki farklar bilinmediğinden ve Güney Kore vatandaşlarının yasal olarak istatistiksel olarak belirli bir miktar ve oranda kripto para kullandıklarını belirten bir araştırma olmamasından dolayı resmi bir bilgi elde edilebilmiş ve işe yarar bilgi maalesef yok.

Kripto paraların Güney Kore ve ABD’de ise çok yaygın oldukları artık bilinen bir gerçek ve bu gerçek gün geçtikçe daha fazla insanın güvenlik ve gizlilik amaçlarına uygun olarak kripto paralara sahip olmasına doğru giden bir süreci başlattı bile. Bitcoin alıp satanlar ve kazanç elde etmeye yönelik yatırımlar yapanlar, sadece satış yaparak komisyondan kazananlar ve Güney Kore vatandaşlarına kripto para satışı yapmanın ötesinde kendi kripto para yatırımcısı olanlar mevcut.

Ülkede, kripto paraların kullanımı ise memurlar ve aileleri için yasak durumda. Memurların kripto para ile rüşvet alabilecek ve bunu ortaya çıkarmak çok zor olabileceğinden dolayı uzun bir süre önce Güney Kore yönetimi kripto paraların memurlar için yasak olduğunu resmen ilan ederek, ülkede memur olanların ve yakın ailelerinin kripto para sahibi olmasını yasakladı. Bu yasak sonrasında ülkede eylemler yapıldı ve ekonomik özgürlüğün kısıtlandığı iddia edilerek, hükümetin bu konuda derhal önlemler alması istendi.

Yasalar İle Korumak İstiyor
Güney Kore hükümeti hakkında yerel medyada yapılan yorumlar ise ülkenin kripto paralarda gelecek gördüğü ve engellemek/yasaklamak amacında asla olmadığını gösteriyor. Bitcoin ve kripto paraların yasaklanmasından öte bazı kısıtlı yasaklar uygulayarak (güvenlik için) yatırımcıları korumak istediği belirtilen ülkenin, 2019 yılında çok farklı kripto para yasalarını uygulamaya başlaması ve uygulamalar sonrasında kripto para sahiplerinin rahat bir nefes almasını sağlayabilecek olduğu belirtiliyor.

Ülkede, binlerce kripto para yatırımcısı hükümetlerinin kendilerine destek olmasını, kripto paralar hakkında dürüst ve açık sözlü olmasını istediklerini, bu sayede kendilerini ve yatırımlarını koruma şanslarının yükseleceğini düşünüyorlar.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Kripto Paraları Engellemeye Taraf Değil, Yasaklar Uygulamaktan Yana - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Harvard Profesörü: Bitcoin 100 Dolar da Olabilir 100 Bin Dolar da Bitcoin, Ripple ve Ethereum Piyasada Etkin Değil: Bu Altcoinler İse Pump Görüyor! UPS Yöneticisi: 2019 Yılı Blockchain’in Faydalarını Görmek İçin Çok Erken İddia: Halving olayından önce Bitcoin almak için en iyi zaman Bitcoin Hashpower, Yüzde 70 Piyasa Düşüşüne Rağmen, Mayıs Ayından Beri İki Katına Çıktı! Ünlü Analist Brian Kelly: Bitcoin En Yüksek Seviyesini Geçecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır