Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Hükümeti Blockchain Bütçesini Artırıyorı: Yeni Bütçe 35 Milyon Dolar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Hükümeti Blockchain Bütçesini Artırıyorı: Yeni Bütçe 35 Milyon Dolar
Güney Kore Hükümeti Blockchain Bütçesini Artırıyorı: Yeni Bütçe 35 Milyon DolarGüney Kore hükümeti, önümüzdeki yıl Blockchain sektörü için ayırdığı bütçeyi 35 milyon dolara çıkarmaya karar verdi.

Güney Kore’deki en büyük ekonomik haber sitelerinden olan Korea Economic Daily‘nin yaptığı habere göre Güney Kore hükümeti, Blockchain bütçesini artırma kararı aldı. Hükümet kısa bir süre önce Bilgi ve Komünikasyon Bakanlığı, Bilim ve ICT (Bilgi ve Komünikasyon Sistemleri) Bakanlığı, Kore Demokratik Partisi gibi kuruluşların da katıldığı bir toplantı düzenledi.

Sağlık ve Sosyal Yardım Bakan Yardımcısı, toplantıya katılan bakanlık temsilcilerinin ortaklaşa olarak bütçe artırma kararı aldıklarını söyledi. Bakan Yardımcısı’nın açıklamalarına göre hükümet, Blockchain araştırmaları için ayırdığı bütçeyi üç kat artırarak 35 milyon dolara çıkardı.

Güney Kore’deki Bilim ve ICT Bakanlığı, bu yıl 72 farklı Blockchain başvurusu aldı ve kamu sektöründe kullanılabilecek altı projeyi finale taşıdı. Bakanlık önümüzdeki yıl bu sayıyı 12’ye çıkararak Blockchain projelerine daha çok önem vermeyi planlıyor.

Önümüzdeki yıl Blockchain startuplarına teknik danışmanlık verme görevi Bilgi ve Komünikasyon Bakanlığı’nda olacak.

Bilim ve ICT Bakanlığı’nın İkinci Bakan Yardımcısı, Blockchain teknolojisinin geleceği değiştireceği konusunda “herkesin hemfikir” olduğunu vurgulayarak şunu ekledi:

“Piyasayı büyütmemiz gerekiyor. Ayrıca Millet Meclisi’nden mevzuat desteği almamız lazım. Güney Kore’deki Blockchain sektörünün gelişimini görmek için sabırsızlanıyorum.”

Güney Kore hükümeti bundan bir süre önce Blockchain alanında yapılacak harcamalarla ilgili bazı açıklamalar yapmıştı. Özellikle Bilim ve ICT Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, hükümetin önümüzdeki yıl Blockchain projeleri için 9 milyon dolar gibi bir harcama yapılacağı belirtiliyordu.

Güney Kore Hükümeti Blockchain Bütçesini Artırıyorı: Yeni Bütçe 35 Milyon Dolar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Hükümeti Blockchain Bütçesini Artırıyorı: Yeni Bütçe 35 Milyon Dolar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Monero’daki Kritik Bug Çözüme Kavuşturuldu – Geliştiriciler Uyardı Ülkeler arasındaki güvensizlik Bitcoin için bir lütuf olabilir mi? Filipinler, Kripto Para Dolandırıcılarını Sınır Dışı Etti Kripto Paralar İle Yapılan Ödemeler Bulunuyor Mu? Kripto Para Borsasının Güvenli Olduğu Nasıl Anlaşılabilir? Amerikalı Girişimci Ucuz Elektrikle Madencilik Yapmaya Başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır