Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Hükümeti Alanda Uzman İsimler Yetiştirmek İçin Blockchain Eğitimi Verecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Hükümeti Alanda Uzman İsimler Yetiştirmek İçin Blockchain Eğitimi Verecek
Güney Kore Hükümeti Alanda Uzman İsimler Yetiştirmek İçin Blockchain Eğitimi Verecek

2/2


2/2

Güney Kore, yeni bir Blockchain eğitim programına başladı. Program kapsamında Blockchain alanında eğitim görecek olan kırk iki kişi, program sonucunda kariyerlerine ‘Blockchain uzmanı’ olarak başlayabilecekler.

Güney Kore’deki Teknoloji Bakanlığı, Kore Standartları Birliği (KSA) ve Hong Kong merkezli Blockchain startuplarından Waltonchain, Güney Kore’deki Blockchain sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek için bir araya geldi.

Altı ay boyunca devam edecek olan süreç Ocak 2019’da tamamlanacak ve programı başarıyla tamamlayan kişiler kariyerlerini Blockchain uzmanı olarak sürdürebilecekler. Waltonchain’in genel sekreteri olan Wang Sang Hyeong, söz konusu programla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Çalışanları profesyonel bir şekilde eğitilmenin yanı sıra iş ve startup alanlarında tek bir merkezden destek sunuyor olacağız. Böylece daha güçlü bir Blockchain sektörü inşa edeceğiz.”

Güney Kore hükkümeti 2018-2023 yıllarını kapsayan özel bir yatırım programı oluşturdu ve bu eğitim süreci de söz konusu program kapsamında gerçekleşiyor. Güney Kore’nin Blockchain, Yapay Zeka gibi teknolojilere önümüzdeki yıl toplam 4.4 milyar dolardan daha fazla yatırım yapması bekleniyor.


İlgili haber:
Güney Kore Blockchain ve Kripto Paralara Olan Yatırımlarını İki Katına Çıkardı

Ülkenin gençleri de Blockchain eğitimi alabiliyorlar. Hükümet bundan bir süre önce gençlere çzel bir eğitim programı başlatmıştı. Gençlere hitap eden bu programın amacı da yerel sektöre kalifiye eleman yetiştirmek.

Hükümet ayrıca Kasım ayında Blockchain teknolojisinden en etkili şekilde faydalanan kişilerin ödüllendirileceği bir Blockchain hackathon’u düzenliyor olacak.

The post Güney Kore Hükümeti Alanda Uzman İsimler Yetiştirmek İçin Blockchain Eğitimi Verecek appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Hükümeti Alanda Uzman İsimler Yetiştirmek İçin Blockchain Eğitimi Verecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’deki Politikacılar Kripto Para Vergilerinin Açıklığa Kavuşturulmasını İstiyorlar Bitcoin Ne Kadar Kazandırır? Kripto Para Hırsızları Bu Sefer Şaşırttı – Fırından Bitcoin ATM’si Çaldılar! Sabitkoinler Kripto Paraların Geleceğinde Kritik Rol Oynayacaklar Efsane analist Bitcoin için düşüş ve yükseliş tarihi verdi Ripple CTO’sunun sert Bitcoin çıkışı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır