Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Amerika Ülkesi Kolombiya’daki Bitcoin ATM Sayısı 17’i Geçti!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Amerika Ülkesi Kolombiya’daki Bitcoin ATM Sayısı 17’i Geçti!
Güney Amerika Ülkesi Kolombiya’daki Bitcoin ATM Sayısı 17’i Geçti!

2/2


2/2


Amerikalı ATM ağı firması Athena Bitcoin, özellikle Latin Amerika bölgesinde hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Firmanın artık Kolombiya’nın beş ayrı şehrinde toplamda 17 ATM’si mevcut. Şirket buna rağmen ATM’lerin hala iyi bir yatırım olduğunu ve daha fazla ATM cihazının yükleneceğini vurgulamakta.

Peki bunun sebebi tam olarak ne?

Kolombiya’nın en büyük ikinci şehri Medellin, bu ay içerisinde üçüncü Bitcoin ATM’sine kavuştu ve ülke içerisinde toplam ATM sayısı 17’ye ulaştı. Athena firmasının yaptığı açıklamaya göre, kurulan her ATM ile halkın gösterdiği tepki de oldukça olumlu bir şekilde artış gösteriyor. Ancak bunca ATM’yi kullananlar tam olarak kim? Yapılan açıklamaya göre Athena’nın ATM cihazlarını kullananların arasında zirveyi Kolombiya içerisinde yaşayan Venezuela vatandaşları ele geçirmiş ve onlardan sonra özellikle teknoloji veya pazarlama alanında freelance çalışan kişiler geliyor.

Athena’nın Latin Amerika yöneticisi Matias Goldenhörn, konu hakkında şunları açıkladı:

”Kolombiya içerisinde ödemesini Bitcoin ile alan ve bizim ATM’lerimizi kullanan çok fazla freelance çalışan var. Bu kişilerin BTC’yi itibari paraya çevirmek için ATM kullanıp, Venezuela içerisindeki akrabalarına para da gönderebiliyor. Bunun yanı sıra Kolombiya içerisinde yaşayan Venezuela vatandaşları da önemli bir çoğunluğa sahip ve bunlar bizim temel iki yapı taşımızı oluşturmakta.”

Cihazlar Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum destekliyor.

Türkiye’de ise aktif olarak çalışan tek Bitcoin ATM’si, geçtiğimiz günlerde açılmıştı.


İlgili haber:
Türkiye’nin Tek Bitcoin ATM’si, İstanbul’da Açıldı!

Güney Amerika Ülkesi Kolombiya’daki Bitcoin ATM Sayısı 17’i Geçti! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Amerika Ülkesi Kolombiya’daki Bitcoin ATM Sayısı 17’i Geçti! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase borsasından mültecilere bağış! EOS 37% oranında çakıldı Önce Binance, Sonra Huobi ve OKEx – Ethereum Hard Fork’unu Destekleyen Borsa Sayısı Artıyor İngiltere’deki Kripto Para Dolandırıcılıklarının Sayısı Artıyor Bitcoin 3.700 Dolara Düştü! BTC-e Kurucusu Alexander Vinnik Rusya’ya İade Edilmek İstiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır