Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Görüş: Ripple Avrupa Merkez Bankası İle Görüşüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Görüş: Ripple Avrupa Merkez Bankası İle Görüşüyor
Görüş: Ripple Avrupa Merkez Bankası İle Görüşüyor

© Reuters.  © Reuters.

Ripple Avrupa Merkez Bankası ile temasta mı? Dijital platform kullanarak parasal işlem yapmaktan hoşlanan müşteriler, Ripple ve Avrupa altyapısı arasındaki anlaşmanın keyfini çıkarabilir. Anında ödeme anlaşmasının, önümüzdeki ay Kasım 2018’de hayata geçmesi bekleniyor.

Ripple Avrupa Merkez Bankası İşbirliğiAvrupa Merkez Bankası, 9 AB üye ülkesinden oluşan Avrupa bloğunda para politikalarını yöneten önde gelen finans kurumudur. Euro şu anda dünyada en güçlü para birimlerinden biridir.

Büyük haber, Equens World Line‘dan geldi. Equens World Line, anlık ödeme ve parasal işlem operasyonları ile ilgili önde gelen bir kuruluştur. Tweeter hesabından, takipçilerine gelecek ay olacak gelişmeler ve beklentileri hakkında bilgi verdi. Ayrıca bu yeni teknoloji ile Avrupa’da yaşanacak devrim niteliğinde gelişmeler hakkında bilgi verdiler.

Anlık ödeme anlaşmasının öncelikli amacı, anlık ödeme sistemi oluşturmak olacaktır. Bu anlaşmaya göre Avrupa Merkez Bankası, sınır ötesi ve Avrupa içindeki anlık para iletimini sağlayan transfer anlaşmalarını düzenleyecek. İsmi bilinmeyen birçok kaynağa göre anlık para transfer işlemleri, Ripple blokzincir teknolojisi kullanılarak yapılacak.

Sistemin faydalarından biri de işlem süreci boyunca asgari bekleme süresi olmayacak olması. Böylece müşteriler, işlemlerini gecikme olmadan anlık olarak yapabilecekler. Anlık ödeme sistemi ile ilgili şaşırtıcı bir özellik te işlemlerin istenildiği zaman yapılabilmesidir.

Bu sayede müşteri ve bankalar için zaman israfı ortadan kaldırılacaktır. Çünkü finansal sistem para işlemleri, müşteriler arasında herhangi bir kredi riskinin oluşmaması için anında güncellenecek. Bu da Ripple’a işaret eden başka bir ipucu. Bu, blokzincir projesinin bankaların yapması için zorladığı şeydir. Buna ek olarak, tüm servis sağlayıcılar artık TIPS ile bir hesap açmadan ulaşılabilir olacakları için mutlu olabilirler. Bu nedenle üye olmayan birisi de sistemi kullanabilir.

Takipçiler HeyecanlıDuyuru yapıldıktan sonra, bazı insanlar çok heyecanlandı ve büyük haberler ile ilgili Twitter’da tepkilerini gösterdiler. Anlaşılacağı üzere, bazı takipçiler bunun Ripple anında ödeme sistemi olduğunu düşündüler.

Euro sistemi, amaçları ile örtüşen TIPS’i bünyesine katmaya karar verdi. Ripple bu süreçte dahil olmasa bile, merkez bankasının sistemi düzenlediği gerçeği kripto para sektörü için büyük bir kazançtır. Çünkü artık daha fazla insan güvenli bir şekilde dünya çapında para işlemleri yapmak için istekli olacaktır.

Anlaşma için euro kullanılacak olmasına rağmen, bu, kripto para dünyasıyla ilgili olarak Euro teknolojisinde gerçekleşebilecek en önemli kilometre taşlarından biri olacak. Ripple blokzincirinin katılımı henüz doğrulanmamıştır. Ancak gelişmeler Ripple‘ı işaret ediyor.

Kaynak: GlOBALCOIN REPORT

Diğer Ripple (XRP) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Görüş: Ripple Avrupa Merkez Bankası İle Görüşüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma: Kripto Paraları Shortlamak Artık Hiç Olmadığı Kadar Zorlaştı XRP 13% oranında geriledi Çok uluslu bankanın 2021 yılı Bitcoin fiyat tahmini: 20.000 dolar Bitcoin yüzde 10 düştü – Olayın perde arkası nedir? Malezya Hükümeti Blockchain Teknolojisinden Faydalanmak İstiyor Bloomberg’in Yeni Bitcoin Fiyat Tahmini, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Litecoin, Cardano ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır